Garáž, Poradna, Bazar: jak napsat správný titulek

Garáž, Poradna, Bazar: jak napsat správný titulek

U témat, která zakládáte v Garáži, Poradně či Bazaru velice záleží na titulku. Ten se totiž objeví v přehledu, chvíli zůstane i na titulní straně AutoRevue.cz (Garáž) a na jeho základě se ostatní čtenáři rozhodnou, jestli si váš příspěvek přečtou. Letmý pohled na názvy příspěvků prozrazuje, že si s vymýšlením názvů nedáváte moc práci. Přitom nadpis tématu určuje, jak úspěšné téma bude. Snad trochu pomůže tato bleskovka.

Špatně a správně

Špatně: „Prosím poraďte“

Toto je krystalicky špatný titulek. V garáži se týdně objeví desítky nových témat a stovky reakcí, které témata posouvají nahoru. Na nicneříkající titulky se nekliká, okamžitě odplují do historie. Hned do nadpisu byste měli stručně uvést, čeho se vaše téma týká.

Špatně: „Problém s Audi“

Ani tento titulek nelze pochválit. Modelů Audi je moc, problémů, které mohou nastat, ještě víc. Proč raději rovnou nenapsat třeba „Audi A4: kde najdu řadicí páku?“. Věřte, že na takovou otázku získáte odpověď mnohem dřív než na obecný „Problém“.

Špatně: „Které si vybrat?“

Situace je stejná jako v předchozím případě. Nikdo nebude klikat na toto téma jen kvůli tomu, aby zjistil, mezi kterými auty vybíráte. Lepší varianta je „Které vybrat: Audi A4 nebo BMW 3?“. Ještě před tím si ale raději přečtěte desítky starších diskusí, které se podobnému porovnání věnují.

Špatně: „Ahoj, mám problém. Nevím, co dělat s audinou, která mi zůstala stát na okraji silnice. Díky všem za pomoc!“

I když je v tomto případě problém popsán naprosto přesně, nejedná se už o titulek. Romány patří až do těla příspěvku, titulek musí být stručný. Už třeba kvůli tomu, že nám takovým literárním dílem docela rozhodíte stránku. Někdy proto musíme sami sáhnout ke zkrácení titulku a vůbec nemáme radost, když nám přiděláváte práci.

Špatně: „Autorádio s MP3????????????????????????????“

V takovém případě si prosím vyčistěte klávesnici, nebo včas uvolněte prst z tlačítka s interpunkčním znaménkem. Otazník nebo vykřičník v češtině stačí pouze jeden, tečky mohou být tři. Ještě horší je varianta typu „==!!!!== Mám si koupit Audi A4 ??? ===!!!===“. Podobné snahy o zvýraznění příspěvku zeditujeme nebo rovnou smažeme. Všichni mají stejné podmínky a navíc nechceme, aby to v našem fóru vypadalo jako v cirkusu.

Špatně: „STARTOVACÍ KABELY“

Psaní velkými písmeny se možná může zdát jako dobrý nápad – jsou větší a budou lépe vidět. Skutečnost je ale přesně opačná, text psaný verzálkami se čte mnohem hůře než malá písmena. Paradoxně je potom takový titulek méně nápadný, než kdybyste ho napsali minuskami.

Špatně: „PLZ,audy se pokazylo,pomoct!“

Takovým titulkem sami odrazujete část čtenářů. Jeho čtení bolí a vidina pokračování ve stejném stylu není vůbec lákavá.


Neberte prosím tuto bleskovku jako nemístné poučování. Vhodným titulkem totiž můžete velmi zvýšit úspěšnost svého tématu. Odpověď dostanete dříve a čtenáři, kteří k němu mají co říct, diskusi nepřehlédnou.

bazar

Audi Q7 3
Rok výroby: 2006
Stav: 294 604 km
Cena: 280 000 Kč
Audi A4 2
Rok výroby: 2007
Stav: 164 950 km
Cena: 174 000 Kč
Audi A3 2
Rok výroby: 2010
Stav: 197 569 km
Cena: 180 000 Kč
Audi Allroad 3
Rok výroby: 2012
Stav: 97 928 km
Cena: 760 000 Kč
Audi A4 2
Rok výroby: 2009
Stav: 167 580 km
Cena: 215 000 Kč
Audi A4 3
Rok výroby: 2008
Stav: 137 146 km
Cena: 281 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků