Futuristické BMW i8 v dubnu skončí. Bylo tu jen 6 let, s nástupcem se nepočítá

Nejnovější informace nasvědčují tomu, že hybridní sporťák od BMW již nebude mít dlouhého žití.

Dříve či později to muselo přijít. BMW už dříve potvrdilo, že novou generaci sportovního hybridu i8 nemáme očekávat, a nyní přichází informace o tom, že ukončení produkce modelu je blíže, než jsme možná očekávali. Podle britského Autocaru totiž automobilka chystá konec výroby i8 už na letošní duben.

Toyota Supra se čtyřválcem z BMW je tady. Výhody oproti R6 jsou nesporné

Toyota Supra se čtyřválcem z BMW je tady. Výhody oproti R6 jsou nesporné

Informace vychází ze slov britského mluvčího pro BMW, který publikaci uvedl, že tamní zájemci o výrobu nového auta by měli objednávku provést nejpozději do konce února. Později už by totiž mohlo být pozdě a k dispozici budou jen skladové vozy. Ukončení produkce i8 by přišlo po šesti letech od uvedení modelu v roce 2014.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

S modernizací BMW i8 jsme se měli možnost projet dva roky nazpět, prodejní čísla modelu v posledních letech nicméně naznačují, že o karbonový sporťák s hybridním tříválcem, výkonem 275 kW (374 koní) a cenou od 3,8 milionu korun již upadal zájem.

BMW X2 už je také do zásuvky. Celkem má 220 koní, přesto moc rychle nejezdí

BMW X2 už je také do zásuvky. Celkem má 220 koní, přesto moc rychle nejezdí

Ačkoliv přímého nástupce i8 bychom se podle šéfa vývoje BMW Klause Frölicha neměli dočkat, myšlenku nízkého sportovního kupé či roadsteru automobilka nezahazuje. Ostatně nedávný koncept Vision M Next měl představovat právě tento směr, a to opět s hybridní technikou uvnitř. Jak ale naznačilo písmeno M v názvu, novinka by zapadla do řady „emkových“, vysokovýkonných modelů. Systémový výkon konceptu byl uváděn na 441 kW (600 koní).

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

včera | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků