Freelander 2 byl oceněn špičkovou známkou v crash testech

Gaydon, Warwickshire, 23. března 2007 – Nový Freelander 2 od Land Rover byl oceněn pěti hvězdičkami v plánu European New Car Assessment Programme (Euro NCAP - Evropský program oceňování nových automobilů) pro bezpečnost dospělých cestujících.

V oblasti bezpečnosti dětí byl oceněn čtyřmi hvězdičkami. Jak v oblasti bezpečnosti dětí, tak i dospělých získal nejvyšší ocenění ze všech vozidel ve své kategorii, což z vozu Freelander 2 dělá nejlepší vůz ve třídě bezpečnosti cestujících.

Jonathan Mabey, manažer pro bezpečnost vozidel Land Rover, řekl: „Bezpečnost má pro značku Land Rover zásadní význam, to, že je Freelander 2 jediným kompaktním SUV, oceněným maximálním počtem bodů, je fantastický výkon.“

Mezi další bezpečnostní funkce vozu Freelander 2, který byl zvolen nejlepším kompaktním 4x4 časopisem WhatCar?, patří zdokonalená podpora stability a trakce systémy elektronické kontroly trakce (Electronic Traction Control), dynamické kontroly stability (Dynamic Stability Control) a kontroly při sjíždění ze svahu (Hill Descent Control) a nového systému kontroly uvolnění ve svahu (Gradient Release Control), který pomáhá zlepšit ovládání vozu na příkrých svazích. Elektronické rozložení brzdné síly (Electronic Brakeforce Distribution), brzdový asistent (Emergency Brake Assist) a kontrola brzd v zatáčkách (Corner Brake Control) pomáhají předcházet nehodám – stejně jako poloha řidiče zajišťující lepší viditelnost, díky které má řidič lepší výhled na silnici před sebou.

Pasivní bezpečnost začíná u silného skeletu karoserie a jeho vnitřní „bezpečnostní buňky“. Deformační zóny v přední a zadní části vozu jsou navrženy tak, aby při nárazu pohltily co nejvíce energie. Ochrana proti nárazům z vnějšku je dále podporována ultrasilnými ocelovými sloupky dveří. Přední sedadla jsou vybavena předpínači bezpečnostního pásu a všechny modely Freelander 2 mají sedm airbagů. • Cena vozu Freelander 2 se pohybuje na českém trhu od 899.000 Kč do 1.298.000 Kč.

Nejprodávanějším modelem v České republice ,Velké Británii a Evropě je verze TD4 s manuální převodovkou a emisemi CO2 ve výši 194 g/km. Od roku 1948 vyrábí Land Rover spolehlivá vozidla 4x4, která v celém spektru modelů mají „široké schopnosti“. Defender, Freelander 2, Discovery 3, Range Rover Sport a Range Rover - každý z nich definuje světové sektory 4x4 s tím, že 78 % této modelové řady je exportováno do více než 140 zemí. Land Rover zaměstnává 9500 lidí a nepřímo podporuje dalších 40 000 pracovních míst v řetězcích dodavatelů. • Land Rover se zavázal přijmout výzvy souvisejícíse změnami klimatu a od září 2006 je produkce oxidu uhličitého vycházejícího z výrobních aktivit společnosti Land Rover a využívání vozidel zákazníky ve Velké Británii vyrovnaná, a to díky špičkovému ofsetovému programu vedeného společností Climate Care.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků