Freelander 2 byl oceněn špičkovou známkou v crash testech

Gaydon, Warwickshire, 23. března 2007 – Nový Freelander 2 od Land Rover byl oceněn pěti hvězdičkami v plánu European New Car Assessment Programme (Euro NCAP - Evropský program oceňování nových automobilů) pro bezpečnost dospělých cestujících.

V oblasti bezpečnosti dětí byl oceněn čtyřmi hvězdičkami. Jak v oblasti bezpečnosti dětí, tak i dospělých získal nejvyšší ocenění ze všech vozidel ve své kategorii, což z vozu Freelander 2 dělá nejlepší vůz ve třídě bezpečnosti cestujících.

Jonathan Mabey, manažer pro bezpečnost vozidel Land Rover, řekl: „Bezpečnost má pro značku Land Rover zásadní význam, to, že je Freelander 2 jediným kompaktním SUV, oceněným maximálním počtem bodů, je fantastický výkon.“

Mezi další bezpečnostní funkce vozu Freelander 2, který byl zvolen nejlepším kompaktním 4x4 časopisem WhatCar?, patří zdokonalená podpora stability a trakce systémy elektronické kontroly trakce (Electronic Traction Control), dynamické kontroly stability (Dynamic Stability Control) a kontroly při sjíždění ze svahu (Hill Descent Control) a nového systému kontroly uvolnění ve svahu (Gradient Release Control), který pomáhá zlepšit ovládání vozu na příkrých svazích. Elektronické rozložení brzdné síly (Electronic Brakeforce Distribution), brzdový asistent (Emergency Brake Assist) a kontrola brzd v zatáčkách (Corner Brake Control) pomáhají předcházet nehodám – stejně jako poloha řidiče zajišťující lepší viditelnost, díky které má řidič lepší výhled na silnici před sebou.

Pasivní bezpečnost začíná u silného skeletu karoserie a jeho vnitřní „bezpečnostní buňky“. Deformační zóny v přední a zadní části vozu jsou navrženy tak, aby při nárazu pohltily co nejvíce energie. Ochrana proti nárazům z vnějšku je dále podporována ultrasilnými ocelovými sloupky dveří. Přední sedadla jsou vybavena předpínači bezpečnostního pásu a všechny modely Freelander 2 mají sedm airbagů. • Cena vozu Freelander 2 se pohybuje na českém trhu od 899.000 Kč do 1.298.000 Kč.

Nejprodávanějším modelem v České republice ,Velké Británii a Evropě je verze TD4 s manuální převodovkou a emisemi CO2 ve výši 194 g/km. Od roku 1948 vyrábí Land Rover spolehlivá vozidla 4x4, která v celém spektru modelů mají „široké schopnosti“. Defender, Freelander 2, Discovery 3, Range Rover Sport a Range Rover - každý z nich definuje světové sektory 4x4 s tím, že 78 % této modelové řady je exportováno do více než 140 zemí. Land Rover zaměstnává 9500 lidí a nepřímo podporuje dalších 40 000 pracovních míst v řetězcích dodavatelů. • Land Rover se zavázal přijmout výzvy souvisejícíse změnami klimatu a od září 2006 je produkce oxidu uhličitého vycházejícího z výrobních aktivit společnosti Land Rover a využívání vozidel zákazníky ve Velké Británii vyrovnaná, a to díky špičkovému ofsetovému programu vedeného společností Climate Care.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků