Francouzi uvádí kamerový systém, díky němuž uvidíte skrze přívěs za autem

Francouzská společnost Valeo představuje kamerový systém, který řidičům ulehčí manévrování a celkově jízdu s přívěsem blokujícím výhled dozadu.

Valeo svou novinku představilo na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas a nazývá ji XtraVue Trailer. Jedná se o systém kamer umístěných na zádi auta i na přívěsu. Snímané obrazy situace za vozidlem jsou poté sjednoceny do jediného obrazu a na displeji v interiéru vytváří dojem pohledu skrze samotný přívěs.

Společnost chce vychytávkou samozřejmě usnadnit manévrování s přívěsem či karavanem a zajistit vyšší úroveň bezpečnosti, jelikož řidič vidí kompletní situaci za sebou. Systém si přitom poradí s jakkoliv velkým či malým přívěsem a obraz situace za ním automaticky vsadí do jeho obrysů na displeji. Jak XtraVue Trailer funguje, se můžete podívat níže na videu.

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

V dnešní době je možná jedinou nevýhodou, že Valeo zatím spoléhá na dodatečný displej, který musí řidič připnout někam na vhodné místo do interiéru. Nedivili bychom se ovšem, kdyby varianta systému propojeného do továrního infotainmentu zabudovaného v autě již byla ve vývoji. Například v kombinaci s asistentem parkování s přívěsem.

Francouzská firma teprve plánuje uvedení novinky do prodeje a zatím tedy neuvádí informace o dostupnosti či ceně.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 9 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků