Francouzi uvádí kamerový systém, díky němuž uvidíte skrze přívěs za autem

Francouzská společnost Valeo představuje kamerový systém, který řidičům ulehčí manévrování a celkově jízdu s přívěsem blokujícím výhled dozadu.

Valeo svou novinku představilo na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas a nazývá ji XtraVue Trailer. Jedná se o systém kamer umístěných na zádi auta i na přívěsu. Snímané obrazy situace za vozidlem jsou poté sjednoceny do jediného obrazu a na displeji v interiéru vytváří dojem pohledu skrze samotný přívěs.

Společnost chce vychytávkou samozřejmě usnadnit manévrování s přívěsem či karavanem a zajistit vyšší úroveň bezpečnosti, jelikož řidič vidí kompletní situaci za sebou. Systém si přitom poradí s jakkoliv velkým či malým přívěsem a obraz situace za ním automaticky vsadí do jeho obrysů na displeji. Jak XtraVue Trailer funguje, se můžete podívat níže na videu.

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

V dnešní době je možná jedinou nevýhodou, že Valeo zatím spoléhá na dodatečný displej, který musí řidič připnout někam na vhodné místo do interiéru. Nedivili bychom se ovšem, kdyby varianta systému propojeného do továrního infotainmentu zabudovaného v autě již byla ve vývoji. Například v kombinaci s asistentem parkování s přívěsem.

Francouzská firma teprve plánuje uvedení novinky do prodeje a zatím tedy neuvádí informace o dostupnosti či ceně.

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

dnes | Vladimír Kadera | 53 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky