Francouzi uvádí kamerový systém, díky němuž uvidíte skrze přívěs za autem

Francouzská společnost Valeo představuje kamerový systém, který řidičům ulehčí manévrování a celkově jízdu s přívěsem blokujícím výhled dozadu.

Valeo svou novinku představilo na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas a nazývá ji XtraVue Trailer. Jedná se o systém kamer umístěných na zádi auta i na přívěsu. Snímané obrazy situace za vozidlem jsou poté sjednoceny do jediného obrazu a na displeji v interiéru vytváří dojem pohledu skrze samotný přívěs.

Společnost chce vychytávkou samozřejmě usnadnit manévrování s přívěsem či karavanem a zajistit vyšší úroveň bezpečnosti, jelikož řidič vidí kompletní situaci za sebou. Systém si přitom poradí s jakkoliv velkým či malým přívěsem a obraz situace za ním automaticky vsadí do jeho obrysů na displeji. Jak XtraVue Trailer funguje, se můžete podívat níže na videu.

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

V dnešní době je možná jedinou nevýhodou, že Valeo zatím spoléhá na dodatečný displej, který musí řidič připnout někam na vhodné místo do interiéru. Nedivili bychom se ovšem, kdyby varianta systému propojeného do továrního infotainmentu zabudovaného v autě již byla ve vývoji. Například v kombinaci s asistentem parkování s přívěsem.

Francouzská firma teprve plánuje uvedení novinky do prodeje a zatím tedy neuvádí informace o dostupnosti či ceně.

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 45 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků