Francouzi uvádí kamerový systém, díky němuž uvidíte skrze přívěs za autem

Francouzská společnost Valeo představuje kamerový systém, který řidičům ulehčí manévrování a celkově jízdu s přívěsem blokujícím výhled dozadu.

Valeo svou novinku představilo na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas a nazývá ji XtraVue Trailer. Jedná se o systém kamer umístěných na zádi auta i na přívěsu. Snímané obrazy situace za vozidlem jsou poté sjednoceny do jediného obrazu a na displeji v interiéru vytváří dojem pohledu skrze samotný přívěs.

Společnost chce vychytávkou samozřejmě usnadnit manévrování s přívěsem či karavanem a zajistit vyšší úroveň bezpečnosti, jelikož řidič vidí kompletní situaci za sebou. Systém si přitom poradí s jakkoliv velkým či malým přívěsem a obraz situace za ním automaticky vsadí do jeho obrysů na displeji. Jak XtraVue Trailer funguje, se můžete podívat níže na videu.

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

V dnešní době je možná jedinou nevýhodou, že Valeo zatím spoléhá na dodatečný displej, který musí řidič připnout někam na vhodné místo do interiéru. Nedivili bychom se ovšem, kdyby varianta systému propojeného do továrního infotainmentu zabudovaného v autě již byla ve vývoji. Například v kombinaci s asistentem parkování s přívěsem.

Francouzská firma teprve plánuje uvedení novinky do prodeje a zatím tedy neuvádí informace o dostupnosti či ceně.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

13.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 71 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 56 příspěvků