Francouzi chtějí vlastní Singer. Na mušce mají Ferrari 348

Ferrari 348, rok výroby v tomto desetiletí, 500 koní pod kapotou. Máte zájem? Něco takového možná opravdu vznikne.

Znáte Singer? Kalifornská firma se zabývá tím, že staví klasické Porsche 911 v moderním hávu. Nebojí se moderních materiálů a zároveň ctí tradici výchozího modelu. Auta staví ručně a cit pro detail je tady naprosto neuvěřitelný. Jejich modely jsou tak pochopitelně velmi žádané a také extrémně drahé. A nejde jen o Singer, vzpomeňte si na Eagle, moderní interpretaci Jaguaru E-Type.

Singer zřejmě inspiroval Porsche. Staví prý auto, jaké svět ještě neviděl

Singer zřejmě inspiroval Porsche. Staví prý auto, jaké svět ještě neviděl

Něco takového teď chtějí dělat i ve Francii. Firma Evoluto Automobili má zálusk na moderní předělávku Ferrari 348. K dispozici jsou zatím pouze grafické skici, ale i na nich vypadá výsledek úžasně. Místy ovšem připomíná model F355.

Na autě má být spousta karbonu a hliníku. Má mít i LED světlomety a moderní palubní desku. Zajímavé je to i pod kapotou. Sem si má najít cestu motor Tipo F131, čili 3,6 litrový osmiválec z modelu 360 Modena. Má však projít několika úpravami a generovat výkon až 500 koňských sil. Cílem je udržet hmotnost vozu pod jednu tunu, což by znamenalo rapidní odlehčení výchozího Ferrari, které váží 1380 kilogramů.

Někdo prodává motor z Ferrari Enzo. Za jeho cenu byste koupili 812 Superfast

Někdo prodává motor z Ferrari Enzo. Za jeho cenu byste koupili 812 Superfast

V Paříží, kde firma sídlí, se právě připravuje první prototyp. Nevíme, kdy spatří světlo světa, ani kolik tato záležitost bude stát. Počítejte ale s pořádným puncem exkluzivity a pěkně mastnou cenovkou. Ovšem pouze pokud celý projekt vyjde. Jak taková reinkarnace vypadá od Singeru si můžete prohlédnout v galerii nahoře, hned za Ferrari.

Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

včera | Miro Mihálik | 8 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 36 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků