Francouzi chtějí vlastní Singer. Na mušce mají Ferrari 348

Ferrari 348, rok výroby v tomto desetiletí, 500 koní pod kapotou. Máte zájem? Něco takového možná opravdu vznikne.

Znáte Singer? Kalifornská firma se zabývá tím, že staví klasické Porsche 911 v moderním hávu. Nebojí se moderních materiálů a zároveň ctí tradici výchozího modelu. Auta staví ručně a cit pro detail je tady naprosto neuvěřitelný. Jejich modely jsou tak pochopitelně velmi žádané a také extrémně drahé. A nejde jen o Singer, vzpomeňte si na Eagle, moderní interpretaci Jaguaru E-Type.

Singer zřejmě inspiroval Porsche. Staví prý auto, jaké svět ještě neviděl

Singer zřejmě inspiroval Porsche. Staví prý auto, jaké svět ještě neviděl

Něco takového teď chtějí dělat i ve Francii. Firma Evoluto Automobili má zálusk na moderní předělávku Ferrari 348. K dispozici jsou zatím pouze grafické skici, ale i na nich vypadá výsledek úžasně. Místy ovšem připomíná model F355.

Na autě má být spousta karbonu a hliníku. Má mít i LED světlomety a moderní palubní desku. Zajímavé je to i pod kapotou. Sem si má najít cestu motor Tipo F131, čili 3,6 litrový osmiválec z modelu 360 Modena. Má však projít několika úpravami a generovat výkon až 500 koňských sil. Cílem je udržet hmotnost vozu pod jednu tunu, což by znamenalo rapidní odlehčení výchozího Ferrari, které váží 1380 kilogramů.

Někdo prodává motor z Ferrari Enzo. Za jeho cenu byste koupili 812 Superfast

Někdo prodává motor z Ferrari Enzo. Za jeho cenu byste koupili 812 Superfast

V Paříží, kde firma sídlí, se právě připravuje první prototyp. Nevíme, kdy spatří světlo světa, ani kolik tato záležitost bude stát. Počítejte ale s pořádným puncem exkluzivity a pěkně mastnou cenovkou. Ovšem pouze pokud celý projekt vyjde. Jak taková reinkarnace vypadá od Singeru si můžete prohlédnout v galerii nahoře, hned za Ferrari.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků