Francouzi chtějí vlastní Singer. Na mušce mají Ferrari 348

Ferrari 348, rok výroby v tomto desetiletí, 500 koní pod kapotou. Máte zájem? Něco takového možná opravdu vznikne.

Znáte Singer? Kalifornská firma se zabývá tím, že staví klasické Porsche 911 v moderním hávu. Nebojí se moderních materiálů a zároveň ctí tradici výchozího modelu. Auta staví ručně a cit pro detail je tady naprosto neuvěřitelný. Jejich modely jsou tak pochopitelně velmi žádané a také extrémně drahé. A nejde jen o Singer, vzpomeňte si na Eagle, moderní interpretaci Jaguaru E-Type.

Singer zřejmě inspiroval Porsche. Staví prý auto, jaké svět ještě neviděl

Singer zřejmě inspiroval Porsche. Staví prý auto, jaké svět ještě neviděl

Něco takového teď chtějí dělat i ve Francii. Firma Evoluto Automobili má zálusk na moderní předělávku Ferrari 348. K dispozici jsou zatím pouze grafické skici, ale i na nich vypadá výsledek úžasně. Místy ovšem připomíná model F355.

Na autě má být spousta karbonu a hliníku. Má mít i LED světlomety a moderní palubní desku. Zajímavé je to i pod kapotou. Sem si má najít cestu motor Tipo F131, čili 3,6 litrový osmiválec z modelu 360 Modena. Má však projít několika úpravami a generovat výkon až 500 koňských sil. Cílem je udržet hmotnost vozu pod jednu tunu, což by znamenalo rapidní odlehčení výchozího Ferrari, které váží 1380 kilogramů.

Někdo prodává motor z Ferrari Enzo. Za jeho cenu byste koupili 812 Superfast

Někdo prodává motor z Ferrari Enzo. Za jeho cenu byste koupili 812 Superfast

V Paříží, kde firma sídlí, se právě připravuje první prototyp. Nevíme, kdy spatří světlo světa, ani kolik tato záležitost bude stát. Počítejte ale s pořádným puncem exkluzivity a pěkně mastnou cenovkou. Ovšem pouze pokud celý projekt vyjde. Jak taková reinkarnace vypadá od Singeru si můžete prohlédnout v galerii nahoře, hned za Ferrari.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 29 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků