Ve Francii znova zvýšili rychlostní limit. I když hrozí vyšší počet mrtvých

Zákaz řízení na tři roky a pár měsíců za mřížemi. Tyto postihy by měly zůstat. Limit se však z 80 km/h vrací zpět.

Francie v loňském roce překvapila veřejnost oznámením, že stáhne maximální povolenou rychlost mimo obec z 90 km/h na 80 km/h. Rozhodla se tak v důsledku narůstajících úmrtí na silnici v předchozích třech letech. Snížená rychlost měla tuto statistiku trochu vylepšit.

Francie možná prodá svůj podíl v PSA Peugeot-Citroën

Francie možná prodá svůj podíl v PSA Peugeot-Citroën

Tento krok se ukázal jako úspěšný. Podle statistik z druhé poloviny loňského roku přišlo o život v průměru o 127 lidí méně než v předchozím období let 2013 až 2017. Podle úřadů se navíc doba cestování prodloužila jen o jednu sekundu na kilometr.

Vláda je však nyní nucena učinit kroky kvůli demonstracím Žlutých vest, které se Francií v nedávné době prohnaly. Během demonstrací demonstranti tlačili i na ministry dopravy vandalismem na dopravních kamerách. Nakonec to tak byl Edouard Phillipe, člověk novému řešení nejvíc nakloněný, který nakonec oznámil, že se rychlostní limit vrací zpět na 90 km/h.

Renault Clio jako malá hvězda Francie. Jak se v průběhu let vyvíjel?

Renault Clio jako malá hvězda Francie. Jak se v průběhu let vyvíjel?

Co to opět udělá se statistikami nehod, teď těžko určit. Očekává se jejich zhoršení. „Toto rozhodnutí představuje zásadní změnu veřejného zdraví a bezpečnosti, která není založena na údajích, ale na emocích a krátkodobých politických úvahách“, uvedl Antonio Avenoso z organizace ETSC pro bezpečnější silnice.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 68 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků