Ve Francii znova zvýšili rychlostní limit. I když hrozí vyšší počet mrtvých

Zákaz řízení na tři roky a pár měsíců za mřížemi. Tyto postihy by měly zůstat. Limit se však z 80 km/h vrací zpět.

Francie v loňském roce překvapila veřejnost oznámením, že stáhne maximální povolenou rychlost mimo obec z 90 km/h na 80 km/h. Rozhodla se tak v důsledku narůstajících úmrtí na silnici v předchozích třech letech. Snížená rychlost měla tuto statistiku trochu vylepšit.

Francie možná prodá svůj podíl v PSA Peugeot-Citroën

Francie možná prodá svůj podíl v PSA Peugeot-Citroën

Tento krok se ukázal jako úspěšný. Podle statistik z druhé poloviny loňského roku přišlo o život v průměru o 127 lidí méně než v předchozím období let 2013 až 2017. Podle úřadů se navíc doba cestování prodloužila jen o jednu sekundu na kilometr.

Vláda je však nyní nucena učinit kroky kvůli demonstracím Žlutých vest, které se Francií v nedávné době prohnaly. Během demonstrací demonstranti tlačili i na ministry dopravy vandalismem na dopravních kamerách. Nakonec to tak byl Edouard Phillipe, člověk novému řešení nejvíc nakloněný, který nakonec oznámil, že se rychlostní limit vrací zpět na 90 km/h.

Renault Clio jako malá hvězda Francie. Jak se v průběhu let vyvíjel?

Renault Clio jako malá hvězda Francie. Jak se v průběhu let vyvíjel?

Co to opět udělá se statistikami nehod, teď těžko určit. Očekává se jejich zhoršení. „Toto rozhodnutí představuje zásadní změnu veřejného zdraví a bezpečnosti, která není založena na údajích, ale na emocích a krátkodobých politických úvahách“, uvedl Antonio Avenoso z organizace ETSC pro bezpečnější silnice.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 54 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků