Four Stroke Rumen: zakázkové retro ve stylu Bugatti

Splnění snu je pro každého člověka skvělý zážitek. A když bulhar Rumen Antonov našel zalíbení v Bugatti typ 57, rozhodl se, že toto auto musí mít. Z prostého postavení repliky vozu přešel až k zakázkové výrobě auta, které je inspirované právě typem 57. Ruční práce na tomto 3390 mm dlouhém, 1600 mm širokém a 1210 mm vysokém vozu s rozvorem 2280 mm je vidět na každém kroku. Vetšina karoserie je z karbonu. Retro auto určené pro dvě osoby se zavazadlovým prostorem o objemu 90 litrů váží pouhých 500 kg. Díky nízké hmotnosti a třem modifikacím čtyřválce o objemu 0,7 l s výkony 61, 75 a 110 koní bude jízda jistě zážitkem. Za cenu 40 000 Euro (cca 1,1 milionu) získáte nevšední vůz pro projížďky přírodou. Pokud máte obavu, že toto auto nezvládnete, bude vám pomáhat ABS, elektronické stabilizační systémy, jako je ESP a další. Výbava není příliš bohatá, ale vše, co je potřeba k elegantní nebo akční projížďce, je k dispozici.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Four Stroke Rumen

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klasické Bugatti typ 57
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků