Fotografie: nový roadster BMW Z4 si libuje v hranách

Nový sportovní roadster BMW Z4 je o poznání odvážnější než dosluhujícá zettrojka. Jeho příď nese znaky luxusního sedanu sedmičkové řady a na celá karoserii je znát ústup oblinek.
Fotografie: nový roadster BMW Z4 si libuje v hranách

Ještě letos se v Americe objeví nový roadster BMW Z4, který nahradí zastaralý model Z3 - ten se vyrábí již sedm let. V Evropě se pak objeví až na jaře v roce 2003.

Jde o klasický otevřený sporťák pro dva cestující. Tomu odpovídá i stylizace vzhledu; narozdíl však od Z3 je nová Z4 podobná spíše velké sedmičce, stačí se jen podívat na ostře řezané rysy nebo mračítka světlometů. Podobnou masku bude mít i připravovaná šestka. Velikost kufru bdue plně odpovídat zaměření auta - jen 260 litrů. V interiéru nebude chybět výbava jako navigační systém s obrazovkou ve formátu 16:9, pořádné hi-fi či vestavěný telefon.

Pro americký trh mají být k dispozici dva šestiválcové zážehové motory: 2,5 litru s výkonem 192 koní a třílitr s výkon 231 koní. Standardně bude dovávaná šestikvaltová manuální převodovka, fajnšmekři mohou volit řazení pod volantem systémem SMG. Rozložení hmotnosti je ideální - 50:50; chyby řidiče bude korigovat vypínatelný stabilizační systém.

A jak se líbí nový styling vám?

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků