Fotografie: nový roadster BMW Z4 si libuje v hranách

Nový sportovní roadster BMW Z4 je o poznání odvážnější než dosluhujícá zettrojka. Jeho příď nese znaky luxusního sedanu sedmičkové řady a na celá karoserii je znát ústup oblinek.
Fotografie: nový roadster BMW Z4 si libuje v hranách

Ještě letos se v Americe objeví nový roadster BMW Z4, který nahradí zastaralý model Z3 - ten se vyrábí již sedm let. V Evropě se pak objeví až na jaře v roce 2003.

Jde o klasický otevřený sporťák pro dva cestující. Tomu odpovídá i stylizace vzhledu; narozdíl však od Z3 je nová Z4 podobná spíše velké sedmičce, stačí se jen podívat na ostře řezané rysy nebo mračítka světlometů. Podobnou masku bude mít i připravovaná šestka. Velikost kufru bdue plně odpovídat zaměření auta - jen 260 litrů. V interiéru nebude chybět výbava jako navigační systém s obrazovkou ve formátu 16:9, pořádné hi-fi či vestavěný telefon.

Pro americký trh mají být k dispozici dva šestiválcové zážehové motory: 2,5 litru s výkonem 192 koní a třílitr s výkon 231 koní. Standardně bude dovávaná šestikvaltová manuální převodovka, fajnšmekři mohou volit řazení pod volantem systémem SMG. Rozložení hmotnosti je ideální - 50:50; chyby řidiče bude korigovat vypínatelný stabilizační systém.

A jak se líbí nový styling vám?

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků