Fotografie: nový roadster BMW Z4 si libuje v hranách

Nový sportovní roadster BMW Z4 je o poznání odvážnější než dosluhujícá zettrojka. Jeho příď nese znaky luxusního sedanu sedmičkové řady a na celá karoserii je znát ústup oblinek.
Fotografie: nový roadster BMW Z4 si libuje v hranách

Ještě letos se v Americe objeví nový roadster BMW Z4, který nahradí zastaralý model Z3 - ten se vyrábí již sedm let. V Evropě se pak objeví až na jaře v roce 2003.

Jde o klasický otevřený sporťák pro dva cestující. Tomu odpovídá i stylizace vzhledu; narozdíl však od Z3 je nová Z4 podobná spíše velké sedmičce, stačí se jen podívat na ostře řezané rysy nebo mračítka světlometů. Podobnou masku bude mít i připravovaná šestka. Velikost kufru bdue plně odpovídat zaměření auta - jen 260 litrů. V interiéru nebude chybět výbava jako navigační systém s obrazovkou ve formátu 16:9, pořádné hi-fi či vestavěný telefon.

Pro americký trh mají být k dispozici dva šestiválcové zážehové motory: 2,5 litru s výkonem 192 koní a třílitr s výkon 231 koní. Standardně bude dovávaná šestikvaltová manuální převodovka, fajnšmekři mohou volit řazení pod volantem systémem SMG. Rozložení hmotnosti je ideální - 50:50; chyby řidiče bude korigovat vypínatelný stabilizační systém.

A jak se líbí nový styling vám?

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků