Fotografie: kupátko BMW M3 CSL půjde do výroby

Pod názvem CSL se skrývá ještě více sportovní a extrémní verze sportovního kupátka BMW M3, které bylo nedávno uvedeno jako prototyp. V těchto dnech BMW oficiálně potvrdilo, že se CSL bude vyrábět příští rok v omezené sérii.

Jaké jsou změny oproti běžné verzi M3? Bohužel, zatím nemáme k dispozici oficiální informace, víme však, že bude zvýšen výkon motoru na 350 koníků, přičemž bude snížena celková hmotnost vozu (okolo 200 kg dolů). Snížení hmotnosti bylo dosáhnutou použítím nových materiálů, hovoří se o uhlíkových kompozitech. M3 CSL bude využívat povedeného řazení pod volantem SMG II a vyjede na devatenáctipalcových litých discích.

Na testovacím okruhu o délce 20 km dosáhlo CSL o půl minuty lepšího času než běžné M3.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků