Fotogalerie crash-testů: Euro NCAP rozdával hvězdičky za bezpečnost

Další čtyři vozy z celkem 18 přihlášených byly oceněny maximálním počtem hvězdiček (5) v pravidelném testu Euro NCAP v kategorii osobní bezpečnost. Naproti tomu kategorie věnovaná bezpečnosti chodců zůstala na hvězdičky skoupá, přičemž fakt, že většina vozů nedosáhla na více než jednu hvězdičku (jeden vůz dokonce zůstal bez hvězdičky úplně), hovoří sám za sebe.

Mezi vozy oceněné pěti hvězdičkami najdeme zástupce všech tříd. Nejlépe vyznělo hodnocení pro vyšší střední třídu, kde pět hvězdiček získaly oba přihlášené vozy – Renault Vel Satis a Mercedes třídy E. V kategorii střední třídy dosáhl na pět hvězdiček pouze Saab 9-3 následován Nisanem Primerou a Subaru Legacy Outback s hvězdičkami čtyřmi. O něco hůře skončil Chrysler PT Cruiser (3 hvězdičky). Nižší střední třída se nesla ve znamení úspěchu Renaultu Mégane II, který své úspěšné tažení Evropou korunoval pěti hvězdičkami v oblasti osobní bezpečnosti a slušnými dvěma hvězdičkami v oblasti bezpečnosti chodců.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz třídy E (5+1)   Renault Vel Satis (5+1)

O moc hůře nedopadla ani Toyota Corolla, která se čtyřmi hvězdičkami za osobní bezpečnost a shodným počtem dvou hvězdiček v kategorii bezpečnosti chodců dýchala Méganu II nebezpečně na záda. Souboj malých vozů skončil nerozhodným výsledkem, když Citroën C3, Seat Ibiza, Ford Fiesta získaly shodně po čtyřech hvězdičkách za osobní bezpečnost a pěkné dvě hvězdičky za bezpečnost chodců. 

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Renault Mégane II (5+2)          Saab 9-3 (5+1)

Největší překvapení přinesla třída off-roadů, kde průměrné výsledky Mercedesu třídy M a Hyundai Santa Fe (4 hvězdičky za osobní bezpečnost a 1 za bezpečnost chodců) zastínil naprostý krach vozu Suzuki Grand Vitara, který zůstal v kategorii bezpečnosti chodců dokonce bez jediné hvězdičky.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Land Rover Freelander (3+1)  Suzuki Grand Vitara (3+0)

Hodnocení lehkých off-roadů (SUV) skončilo vítězstvím Nisanu X-Trail (4+2), před vozem Land Rover Freelander, který se výsledkem 3+1 zařadil spíše po bok neúspěšné Vitary. Třídu velkoprostorových vozů (MPV) zastoupil Peugeot 807 (4+1), užitkové automobily Mercedec-Benz Vaneo (4+1).

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Peugeot 807 (4+1)                     Chrysler PT Cruiser (3+1)

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků