Fotky ze zlaté éry motorsportu ukazují, proč bylo kdysi závodění lepší než dnes

Jiná doba umožňovala zcela jiný přístup k věci. Když přijde na motorsport, uvolněná (avšak vysoce nebezpečná) atmosféra z těchto starých snímků přímo čiší.

Takzvaná „zlatá éra motorsportu“ bude pro každého znamenat jiný časový úsek v historii. Drtivá většina z nás se ovšem shodne na tom, že jakékoliv období, ve kterém jste zahlédli pilota s cigárem v puse opřeného o zrovna natankovaný monopost, musí být to nejlepší. A zároveň to nejnebezpečnější.

Našlo se místo, kde umírají legendární sportovní auta. A nejen ta evropská

Našlo se místo, kde umírají legendární sportovní auta. A nejen ta evropská

Bez ohledu na časový úsek se nám v galerii sešla právě série kuriózních fotek, které naprosto shrnují uvolněné a vysoce riskantní období motorsportu, kdy se nehledělo na bezpečnost a všichni měli závodění jaksi více „na háku“.

Popíjení coly za volantem formule (za jízdy!), pěstní souboje mezi rivaly, závodění v mokasínech, obědvání na monopostu v boxech, ale také střípky minulosti zachycující velké kamery a fotoaparáty na přilbách pilotů, první pokusy o ochranné hledí nebo úsměvné opravy rozbité techniky ve stylu „přizvedni mi auto holýma rukama“. Každý si najde nějakou oblíbenou fotografii.

Když ještě reklama na auta bývala umění. Výtvory dvou přátel pobláznily svět!

Když ještě reklama na auta bývala umění. Výtvory dvou přátel pobláznily svět!

Jednoduše skvělý pohled do zákulisí zlaté éry motorsportu, ve kterém pro jednou nehrají prim jen skákající a bokem jezdící formule. V hlavních rolích přitom zahlédnete pořádná esa jako Hilla, Mosse nebo i filmovou hvězdu McQueena, který se ve svém Jaguaru XKSS hrabe s kvérem u pasu...

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 48 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků