Formule poháru A1GP jezdí na líh. Populismus?

Pohár národů formulí A1, neboli A1GP, se stává prvním velkým formulovým podnikem, který přechází na lihové palivo, které má být přívětivější k životnímu prostředí.

Při závodě na Novém Zélandu budou monoposty spalovat palivo s názvem Hiperflo E30 a jak název napovídá, půjde o směs 70 procent benzínu a 30 procent lihu. Toto paliva tak má snížit emise CO2 o fantastických 21 procent.

Každopádně lze říci, že snižování emisí závodním speciálům je čistě populistické gesto, které životnímu prostředí nepřinese zhola nic. Celý podnik A1GP za celou sezónu pravděpodobně nevyprodukuje ani tolik skleníkových plynů jako dvě statné jalovice za týden života.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků