Formule poháru A1GP jezdí na líh. Populismus?

Pohár národů formulí A1, neboli A1GP, se stává prvním velkým formulovým podnikem, který přechází na lihové palivo, které má být přívětivější k životnímu prostředí.

Při závodě na Novém Zélandu budou monoposty spalovat palivo s názvem Hiperflo E30 a jak název napovídá, půjde o směs 70 procent benzínu a 30 procent lihu. Toto paliva tak má snížit emise CO2 o fantastických 21 procent.

Každopádně lze říci, že snižování emisí závodním speciálům je čistě populistické gesto, které životnímu prostředí nepřinese zhola nic. Celý podnik A1GP za celou sezónu pravděpodobně nevyprodukuje ani tolik skleníkových plynů jako dvě statné jalovice za týden života.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků