Formule poháru A1GP jezdí na líh. Populismus?

Pohár národů formulí A1, neboli A1GP, se stává prvním velkým formulovým podnikem, který přechází na lihové palivo, které má být přívětivější k životnímu prostředí.

Při závodě na Novém Zélandu budou monoposty spalovat palivo s názvem Hiperflo E30 a jak název napovídá, půjde o směs 70 procent benzínu a 30 procent lihu. Toto paliva tak má snížit emise CO2 o fantastických 21 procent.

Každopádně lze říci, že snižování emisí závodním speciálům je čistě populistické gesto, které životnímu prostředí nepřinese zhola nic. Celý podnik A1GP za celou sezónu pravděpodobně nevyprodukuje ani tolik skleníkových plynů jako dvě statné jalovice za týden života.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků