Formule poháru A1GP jezdí na líh. Populismus?

Pohár národů formulí A1, neboli A1GP, se stává prvním velkým formulovým podnikem, který přechází na lihové palivo, které má být přívětivější k životnímu prostředí.

Při závodě na Novém Zélandu budou monoposty spalovat palivo s názvem Hiperflo E30 a jak název napovídá, půjde o směs 70 procent benzínu a 30 procent lihu. Toto paliva tak má snížit emise CO2 o fantastických 21 procent.

Každopádně lze říci, že snižování emisí závodním speciálům je čistě populistické gesto, které životnímu prostředí nepřinese zhola nic. Celý podnik A1GP za celou sezónu pravděpodobně nevyprodukuje ani tolik skleníkových plynů jako dvě statné jalovice za týden života.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků