Formule 1: Toyota a Williams mají nové monoposty

Tým Red Bull Racing do vedení stáje formule 1 dosadil Christiana Hornera - Toyota a Williams představili finální verze monopostů pro letošní sezónu (foto) - Testovalo se ve španělském Jerezu.
Formule 1: Toyota a Williams mají nové monoposty
Seznam kapitol
  1. Zprávy z formule 1
  2. Přehled o testování v Jerezu

Co se děje u stáje Red Bull

Jak jsme v minulém článku informovali, jezdecké pole není zaplněno. Tým Red Bull Racing angažoval Davida Coultharda jako stájovou jedničku a po jeho boku bude stát jeden z dvojice jezdců Christian Kien nebo Vitantonio Liuzzi. Oba totiž podepsali jednoletou smlouvu s možností opce. O tom, kdo usedne v březnu za volant v Grand Prix, se rozhodne během testování.

Majitel nápojového koncernu Red Bull, Dietrich Mateschitz, spolu s šéfem sportovní divize Red Bull Motorsport, Helmutem Markem, změnili své rozhodnutí a s okamžitou platností vyhodili dosavadní vedení stáje Formule 1, pana Tonyho Purnella a Davida Pitchfortha. Zřejmě došlo k nějaké rozepři, protože Helmut Marco německému Autosportu celou situaci komentoval ostrými slovy: „Pan Pitchforth si měl uvědomit, že je pouhým zaměstnancem a ne majitelem týmu. Na jeho místo jsme jmenovali Christiana Hornera a rozhodovat se bude v Rakousku, ne ve Velké Británii, jak tomu bylo doposud.“ Christian Horner doposud šéfem týmu Arden International ve Formuli 3000, za který jezdil nějaký čas i náš Tomáš Enge.

Nové monoposty

Williams minulý týden na tiskové konferenci v Bahrajnu představil finální zbarvení karoserie pro letošní závodní sezónu 2005. Podobně jako u Stáje Red Bull, i u Williamsu není jasné, kdo bude závodit vedle Marka Webbera. O post se ucházejí Antonio Pizzonia a Nick Heidfeld.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: f1racing.net

***

Toyota představila veřejnosti nový monopost s označením TF105 netradičně na železniční stanici Estacion de Franca ve španělské Barceloně. Změny se dotkly předního a zadního přítlačného křídla a difuzorů, když se musely přizpůsobit novým pravidlům FIA. Vedení Toyota naopak věří, že jejich motor bude patřit k těm nejlepším.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: Toyota

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. Zprávy z formule 1
  2. Přehled o testování v Jerezu
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků