Formule 1 otestuje elektronické vlajky

Každý, kdo jen trochu sleduje motoristický sport na okruzích musí znát situaci, kdy se něco stane a traťoví komisaři zběsile mávají vlajkami různých barev, aby upozornili závodníky na určitou situaci. Žlutá, modrá, červená, černá a další barvy pak říkají, co se stalo a co má závodník vlastně udělat.

Jenže vývoj jde stále kupředu a Formule 1 se v letošním roce pojede poprvé v noci pod umělým světlem. Aby byla bezpečnost maximální, vyzkouší se místo tradičních vlajek elektronické, které budou svítit. To má zabezpečit, že budou lépe vidět a řidič lépe rozpozná o jakou barvu se jedná.

Pokud se systém osvědčí, může se stát, že světelné vlajky budou použity i při běžných závodech. Zde ovšem hrozí, že budou vlivem slunce špatně viditelné.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 54 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků