Formule 1 otestuje elektronické vlajky

Každý, kdo jen trochu sleduje motoristický sport na okruzích musí znát situaci, kdy se něco stane a traťoví komisaři zběsile mávají vlajkami různých barev, aby upozornili závodníky na určitou situaci. Žlutá, modrá, červená, černá a další barvy pak říkají, co se stalo a co má závodník vlastně udělat.

Jenže vývoj jde stále kupředu a Formule 1 se v letošním roce pojede poprvé v noci pod umělým světlem. Aby byla bezpečnost maximální, vyzkouší se místo tradičních vlajek elektronické, které budou svítit. To má zabezpečit, že budou lépe vidět a řidič lépe rozpozná o jakou barvu se jedná.

Pokud se systém osvědčí, může se stát, že světelné vlajky budou použity i při běžných závodech. Zde ovšem hrozí, že budou vlivem slunce špatně viditelné.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků