Formule 1 otestuje elektronické vlajky

Každý, kdo jen trochu sleduje motoristický sport na okruzích musí znát situaci, kdy se něco stane a traťoví komisaři zběsile mávají vlajkami různých barev, aby upozornili závodníky na určitou situaci. Žlutá, modrá, červená, černá a další barvy pak říkají, co se stalo a co má závodník vlastně udělat.

Jenže vývoj jde stále kupředu a Formule 1 se v letošním roce pojede poprvé v noci pod umělým světlem. Aby byla bezpečnost maximální, vyzkouší se místo tradičních vlajek elektronické, které budou svítit. To má zabezpečit, že budou lépe vidět a řidič lépe rozpozná o jakou barvu se jedná.

Pokud se systém osvědčí, může se stát, že světelné vlajky budou použity i při běžných závodech. Zde ovšem hrozí, že budou vlivem slunce špatně viditelné.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 27 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků