Formule 1: Button patří definitivně BAR

Nejsledovanější kauza tohoto roku ve světě formule 1 má konečné řešení. Sdružení advokátů rozhodlo ve prospěch stáje BAR - GP Velké Británie se nepojede.
Formule 1: Button patří definitivně BAR

Spor o Buttona

V dnešním tiskovém prohlášení CRB (Contracts Recognition Board) potvrdilo platnost smlouvy týmu BAR v době, kdy Jenson Button podepsal jinou smlouvu s Williamsem.

Po sobotním několikahodinovém sezení došlo CRB k rozhodnutí, že v den podpisu nebyl Jenson Button oprávněn tuto akci provést. Tým BAR z tohoto sporu vyšel vítězně a britský pilot by měl v sezóně 2005 usednout za volant monopostu British American Racing.

Obě stáje, Williams i BAR, prohlásili, že budou tohle rozhodnutí respektovat. Jaký postoj ale bude mít sám pilot, to není zcela jasné. Pro lepší přehled si přečtěte starší článek.

GP Velké Británie se definitivně nepojede

Tyhle slova řekl Bernie Ecclestone poté, co přerušil veškerá jednání s majitelem okruhu Silverstone. Dodal, že má pocit že Velká Británie o Grand Prix vlastně ani nestojí.

Sám Ecclestone dodává: "Udělal jsem pro GP Velké Británie hodně, ale nelze prodat licenci někomu, kdo o to nemá zájem. Dostal jsem nabídku od jiné země, která chce pořádat závody formule 1 a zaplatí za to běžnou cenu."

Jen pro přehled: kalendář závodů formule 1 bude mít konečnou verzi 10. prosince 2004.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků