Formule 1: Button patří definitivně BAR

Nejsledovanější kauza tohoto roku ve světě formule 1 má konečné řešení. Sdružení advokátů rozhodlo ve prospěch stáje BAR - GP Velké Británie se nepojede.
Formule 1: Button patří definitivně BAR

Spor o Buttona

V dnešním tiskovém prohlášení CRB (Contracts Recognition Board) potvrdilo platnost smlouvy týmu BAR v době, kdy Jenson Button podepsal jinou smlouvu s Williamsem.

Po sobotním několikahodinovém sezení došlo CRB k rozhodnutí, že v den podpisu nebyl Jenson Button oprávněn tuto akci provést. Tým BAR z tohoto sporu vyšel vítězně a britský pilot by měl v sezóně 2005 usednout za volant monopostu British American Racing.

Obě stáje, Williams i BAR, prohlásili, že budou tohle rozhodnutí respektovat. Jaký postoj ale bude mít sám pilot, to není zcela jasné. Pro lepší přehled si přečtěte starší článek.

GP Velké Británie se definitivně nepojede

Tyhle slova řekl Bernie Ecclestone poté, co přerušil veškerá jednání s majitelem okruhu Silverstone. Dodal, že má pocit že Velká Británie o Grand Prix vlastně ani nestojí.

Sám Ecclestone dodává: "Udělal jsem pro GP Velké Británie hodně, ale nelze prodat licenci někomu, kdo o to nemá zájem. Dostal jsem nabídku od jiné země, která chce pořádat závody formule 1 a zaplatí za to běžnou cenu."

Jen pro přehled: kalendář závodů formule 1 bude mít konečnou verzi 10. prosince 2004.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků