Formule 1: Button patří definitivně BAR

Nejsledovanější kauza tohoto roku ve světě formule 1 má konečné řešení. Sdružení advokátů rozhodlo ve prospěch stáje BAR - GP Velké Británie se nepojede.
Formule 1: Button patří definitivně BAR

Spor o Buttona

V dnešním tiskovém prohlášení CRB (Contracts Recognition Board) potvrdilo platnost smlouvy týmu BAR v době, kdy Jenson Button podepsal jinou smlouvu s Williamsem.

Po sobotním několikahodinovém sezení došlo CRB k rozhodnutí, že v den podpisu nebyl Jenson Button oprávněn tuto akci provést. Tým BAR z tohoto sporu vyšel vítězně a britský pilot by měl v sezóně 2005 usednout za volant monopostu British American Racing.

Obě stáje, Williams i BAR, prohlásili, že budou tohle rozhodnutí respektovat. Jaký postoj ale bude mít sám pilot, to není zcela jasné. Pro lepší přehled si přečtěte starší článek.

GP Velké Británie se definitivně nepojede

Tyhle slova řekl Bernie Ecclestone poté, co přerušil veškerá jednání s majitelem okruhu Silverstone. Dodal, že má pocit že Velká Británie o Grand Prix vlastně ani nestojí.

Sám Ecclestone dodává: "Udělal jsem pro GP Velké Británie hodně, ale nelze prodat licenci někomu, kdo o to nemá zájem. Dostal jsem nabídku od jiné země, která chce pořádat závody formule 1 a zaplatí za to běžnou cenu."

Jen pro přehled: kalendář závodů formule 1 bude mít konečnou verzi 10. prosince 2004.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 6 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků