Formule 1 BMW na Severní smyčce Nürburgringu (video)

Seriál závodů formule 1 se z legendární Nordschleife odstěhoval již v sedmdesátých letech. Od té doby je více než dvacetikilometrový okruh stále více turistickou atrakcí a místem, které automobilky využívají k testování svých připravovaných modelů, než seriosním závodním kolbištěm.

Tento stav se pochopitelně nezměnil a těžko kdy znovu změní, přesto byla sobota 28. dubna dnem, kdy na severní smyčce opět na chvíli zaburácel nový monopost formule 1. BMW, které okruh využívá snad ze všech automobilek nejintenzivněji, zde uspořádalo promo akci, v jejímž rámci absolvoval tři ostrá kola na okruhu i současný pilot ef-jedniček Nick Heidfeld s loňským modelem BMW.F1.

Nešlo sice o kola závodní, ale každého nadšence musí potěšit vidět to nejlepší závodní náčiní na „stařičkém” okruhu, po kterém si navíc může sám zajezdit takřka kdy se mu zlíbí. Nejlepší Heidfeldovo čas činil 8 minut a 34 sekund, což opravdu není žádný zázrak, stejně tak to ale není tak hrozné, jak si mnozí myslí, neboť jde o dlouhou verzi okruhu, která spojuje současný F1 okruh a starou Severní smyčku.

Dost bylo slov, pokochejte se téměř osmiminutovým sestřihem nejzajímavějších momentů.

 

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 32 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků