Formule 1 BMW na Severní smyčce Nürburgringu (video)

Seriál závodů formule 1 se z legendární Nordschleife odstěhoval již v sedmdesátých letech. Od té doby je více než dvacetikilometrový okruh stále více turistickou atrakcí a místem, které automobilky využívají k testování svých připravovaných modelů, než seriosním závodním kolbištěm.

Tento stav se pochopitelně nezměnil a těžko kdy znovu změní, přesto byla sobota 28. dubna dnem, kdy na severní smyčce opět na chvíli zaburácel nový monopost formule 1. BMW, které okruh využívá snad ze všech automobilek nejintenzivněji, zde uspořádalo promo akci, v jejímž rámci absolvoval tři ostrá kola na okruhu i současný pilot ef-jedniček Nick Heidfeld s loňským modelem BMW.F1.

Nešlo sice o kola závodní, ale každého nadšence musí potěšit vidět to nejlepší závodní náčiní na „stařičkém” okruhu, po kterém si navíc může sám zajezdit takřka kdy se mu zlíbí. Nejlepší Heidfeldovo čas činil 8 minut a 34 sekund, což opravdu není žádný zázrak, stejně tak to ale není tak hrozné, jak si mnozí myslí, neboť jde o dlouhou verzi okruhu, která spojuje současný F1 okruh a starou Severní smyčku.

Dost bylo slov, pokochejte se téměř osmiminutovým sestřihem nejzajímavějších momentů.

 

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 28 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků