Formule 1 BMW na Severní smyčce Nürburgringu (video)

Seriál závodů formule 1 se z legendární Nordschleife odstěhoval již v sedmdesátých letech. Od té doby je více než dvacetikilometrový okruh stále více turistickou atrakcí a místem, které automobilky využívají k testování svých připravovaných modelů, než seriosním závodním kolbištěm.

Tento stav se pochopitelně nezměnil a těžko kdy znovu změní, přesto byla sobota 28. dubna dnem, kdy na severní smyčce opět na chvíli zaburácel nový monopost formule 1. BMW, které okruh využívá snad ze všech automobilek nejintenzivněji, zde uspořádalo promo akci, v jejímž rámci absolvoval tři ostrá kola na okruhu i současný pilot ef-jedniček Nick Heidfeld s loňským modelem BMW.F1.

Nešlo sice o kola závodní, ale každého nadšence musí potěšit vidět to nejlepší závodní náčiní na „stařičkém” okruhu, po kterém si navíc může sám zajezdit takřka kdy se mu zlíbí. Nejlepší Heidfeldovo čas činil 8 minut a 34 sekund, což opravdu není žádný zázrak, stejně tak to ale není tak hrozné, jak si mnozí myslí, neboť jde o dlouhou verzi okruhu, která spojuje současný F1 okruh a starou Severní smyčku.

Dost bylo slov, pokochejte se téměř osmiminutovým sestřihem nejzajímavějších momentů.

 

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků