Formule 1 BMW na Severní smyčce Nürburgringu (video)

Seriál závodů formule 1 se z legendární Nordschleife odstěhoval již v sedmdesátých letech. Od té doby je více než dvacetikilometrový okruh stále více turistickou atrakcí a místem, které automobilky využívají k testování svých připravovaných modelů, než seriosním závodním kolbištěm.

Tento stav se pochopitelně nezměnil a těžko kdy znovu změní, přesto byla sobota 28. dubna dnem, kdy na severní smyčce opět na chvíli zaburácel nový monopost formule 1. BMW, které okruh využívá snad ze všech automobilek nejintenzivněji, zde uspořádalo promo akci, v jejímž rámci absolvoval tři ostrá kola na okruhu i současný pilot ef-jedniček Nick Heidfeld s loňským modelem BMW.F1.

Nešlo sice o kola závodní, ale každého nadšence musí potěšit vidět to nejlepší závodní náčiní na „stařičkém” okruhu, po kterém si navíc může sám zajezdit takřka kdy se mu zlíbí. Nejlepší Heidfeldovo čas činil 8 minut a 34 sekund, což opravdu není žádný zázrak, stejně tak to ale není tak hrozné, jak si mnozí myslí, neboť jde o dlouhou verzi okruhu, která spojuje současný F1 okruh a starou Severní smyčku.

Dost bylo slov, pokochejte se téměř osmiminutovým sestřihem nejzajímavějších momentů.

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků