Fordovy výprodeje pokračují Volvem. A nebo ne?

Prodá, neprodá, prodá, neprodá, nabídne, zruší... Takto lze v kosce shrnout informace o prodeji švédské automobilky Volvo, která patří do náruče koncernu Ford. Z automobilky již několikrát unikly informace o tom, že Volvo bude na prodej. Dokonce veřejně reagovaly i různé automobilky, které se vyjádřily, zda zájem mají, nebo ne. Ovšem Ford vždy vše rázně ukončil s tím, že Volvo prostě na prodej není.

Poté, co Land Rover a Jaguar padne do rukou nové společnosti by nebylo o čem psát, takže téma prodeje Volva je zpátky na stole. A nyní tu máme hned dva tábory. Jeden tvrdí, že Ford se jistě Volva zbaví a bude se věnovat jen své značce a druzí prohlašují, že Volvo se neprodá, protože Ford do něj v uplynulých letech investoval velké peníze do vývoje motorů a podvozků a o toto by nechtěl přijít.

Jenže tento argument moc neobstojí, protože Ford investoval miliardy eur do zalepení ztráty Jaguaru a navíc sám vyvinul zcela nový model XF, který má automobilku dostat nad vodu. Proč by tedy neprodal také něco jiného, kde rovněž investoval.

Ať to dopadne jakkoli, jeden z největších koncernů na světě dnes v podstatě neexistuje a zbyly z něj jen trosky dvou automobilek. Pokud by Ford přišel ještě o Volvo, stane se z něj, alespoň co do počtu vlastněných značek a jejich rozmanitosti, poměrně malý hráč na světovém trhu.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 42 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků