Fordovy výprodeje pokračují Volvem. A nebo ne?

Prodá, neprodá, prodá, neprodá, nabídne, zruší... Takto lze v kosce shrnout informace o prodeji švédské automobilky Volvo, která patří do náruče koncernu Ford. Z automobilky již několikrát unikly informace o tom, že Volvo bude na prodej. Dokonce veřejně reagovaly i různé automobilky, které se vyjádřily, zda zájem mají, nebo ne. Ovšem Ford vždy vše rázně ukončil s tím, že Volvo prostě na prodej není.

Poté, co Land Rover a Jaguar padne do rukou nové společnosti by nebylo o čem psát, takže téma prodeje Volva je zpátky na stole. A nyní tu máme hned dva tábory. Jeden tvrdí, že Ford se jistě Volva zbaví a bude se věnovat jen své značce a druzí prohlašují, že Volvo se neprodá, protože Ford do něj v uplynulých letech investoval velké peníze do vývoje motorů a podvozků a o toto by nechtěl přijít.

Jenže tento argument moc neobstojí, protože Ford investoval miliardy eur do zalepení ztráty Jaguaru a navíc sám vyvinul zcela nový model XF, který má automobilku dostat nad vodu. Proč by tedy neprodal také něco jiného, kde rovněž investoval.

Ať to dopadne jakkoli, jeden z největších koncernů na světě dnes v podstatě neexistuje a zbyly z něj jen trosky dvou automobilek. Pokud by Ford přišel ještě o Volvo, stane se z něj, alespoň co do počtu vlastněných značek a jejich rozmanitosti, poměrně malý hráč na světovém trhu.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků