Fordovy výprodeje pokračují Volvem. A nebo ne?

Prodá, neprodá, prodá, neprodá, nabídne, zruší... Takto lze v kosce shrnout informace o prodeji švédské automobilky Volvo, která patří do náruče koncernu Ford. Z automobilky již několikrát unikly informace o tom, že Volvo bude na prodej. Dokonce veřejně reagovaly i různé automobilky, které se vyjádřily, zda zájem mají, nebo ne. Ovšem Ford vždy vše rázně ukončil s tím, že Volvo prostě na prodej není.

Poté, co Land Rover a Jaguar padne do rukou nové společnosti by nebylo o čem psát, takže téma prodeje Volva je zpátky na stole. A nyní tu máme hned dva tábory. Jeden tvrdí, že Ford se jistě Volva zbaví a bude se věnovat jen své značce a druzí prohlašují, že Volvo se neprodá, protože Ford do něj v uplynulých letech investoval velké peníze do vývoje motorů a podvozků a o toto by nechtěl přijít.

Jenže tento argument moc neobstojí, protože Ford investoval miliardy eur do zalepení ztráty Jaguaru a navíc sám vyvinul zcela nový model XF, který má automobilku dostat nad vodu. Proč by tedy neprodal také něco jiného, kde rovněž investoval.

Ať to dopadne jakkoli, jeden z největších koncernů na světě dnes v podstatě neexistuje a zbyly z něj jen trosky dvou automobilek. Pokud by Ford přišel ještě o Volvo, stane se z něj, alespoň co do počtu vlastněných značek a jejich rozmanitosti, poměrně malý hráč na světovém trhu.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 27 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků