Fordovy výprodeje pokračují Volvem. A nebo ne?

Prodá, neprodá, prodá, neprodá, nabídne, zruší... Takto lze v kosce shrnout informace o prodeji švédské automobilky Volvo, která patří do náruče koncernu Ford. Z automobilky již několikrát unikly informace o tom, že Volvo bude na prodej. Dokonce veřejně reagovaly i různé automobilky, které se vyjádřily, zda zájem mají, nebo ne. Ovšem Ford vždy vše rázně ukončil s tím, že Volvo prostě na prodej není.

Poté, co Land Rover a Jaguar padne do rukou nové společnosti by nebylo o čem psát, takže téma prodeje Volva je zpátky na stole. A nyní tu máme hned dva tábory. Jeden tvrdí, že Ford se jistě Volva zbaví a bude se věnovat jen své značce a druzí prohlašují, že Volvo se neprodá, protože Ford do něj v uplynulých letech investoval velké peníze do vývoje motorů a podvozků a o toto by nechtěl přijít.

Jenže tento argument moc neobstojí, protože Ford investoval miliardy eur do zalepení ztráty Jaguaru a navíc sám vyvinul zcela nový model XF, který má automobilku dostat nad vodu. Proč by tedy neprodal také něco jiného, kde rovněž investoval.

Ať to dopadne jakkoli, jeden z největších koncernů na světě dnes v podstatě neexistuje a zbyly z něj jen trosky dvou automobilek. Pokud by Ford přišel ještě o Volvo, stane se z něj, alespoň co do počtu vlastněných značek a jejich rozmanitosti, poměrně malý hráč na světovém trhu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků