Ford zvýšil prodej automobilů na českém trhu

I když se za letošní leden a únor v ČR prodalo méně osobních i lehkých užitkových vozů než ve srovnatelném období loňského roku, dokázala společnost Ford Motor Company, s.r.o, své prodeje v obou těchto kategoriích zvýšit.
Ford zvýšil prodej automobilů na českém trhu
V osobních autech si polepšila o 1,5 % a v užitkových dokonce o téměř 80 procent! V součtu obou kategorií to pak znamená zvýšení prodejů o více než 27 %! Ford se tak v českém žebříčku nejúspěšnějších importérů posunul na čtvrtou pozici s celkovým podílem 4,7% českého trhu osobních a lehkých užitkových vozů.

Zvýšený zájem zákazníků přitom zaznamenaly všechny tři klíčové modely, s nimiž se Ford o přízeň českých motoristů uchází. Pro Ford Mondeo se tak za leden a únor rozhodlo o 83 procent zákazníků více než loni, zatímco Ford Focus zaznamenal patnáctiprocentní zvýšení prodeje. V lehkých užitkových vozech dominoval Ford Transit, jehož prodeje se zvýšily o více než 87 procent. To pro Ford mimo jiné znamená, že je i nadále absolutní jedničkou českého trhu s lehkými užitkovými vozy.

"S prodejními čísly za únor a leden jsme spokojeni ze dvou důvodů," komentoval úspěch modrého oválu Vladimír Vošický, generální ředitel pro Českou republiku. "Důležité samozřejmě je, že se Ford dokázal posunout zase o kus výš. Větší radost však máme ze skutečnosti, že stále více českých zákazníků nevybírá některý ze špičkových modelů Ford náhodně, ale ze zcela racionálních důvodů. Zákazník totiž dobře ví, že kupuje nejen vynikající vlastnosti samotného vozu, ale i bezkonkurenční propojení s celým zázemím služeb optimálně rozmístěných autorizovaných zastoupení Ford. Mnozí zákazníci se už také poučili, že není vždy výhodné vybírat podle nejnižší ceny, neboť velká sleva může znamenat slabý a jinak těžko prodejný produkt. Klíčovým kritériem výběru se tak stává to, jak komplexní je konkrétní nabídka a jak dalece dokáže kupovaný automobil splnit zákazníkovy představy a potřeby. V tom už se vlastně český spotřebitel přestává lišit od spotřebitele kdekoliv v civilizovaném světě," míní Vošický.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků