Ford zvýšil prodej automobilů na českém trhu

I když se za letošní leden a únor v ČR prodalo méně osobních i lehkých užitkových vozů než ve srovnatelném období loňského roku, dokázala společnost Ford Motor Company, s.r.o, své prodeje v obou těchto kategoriích zvýšit.
Ford zvýšil prodej automobilů na českém trhu
V osobních autech si polepšila o 1,5 % a v užitkových dokonce o téměř 80 procent! V součtu obou kategorií to pak znamená zvýšení prodejů o více než 27 %! Ford se tak v českém žebříčku nejúspěšnějších importérů posunul na čtvrtou pozici s celkovým podílem 4,7% českého trhu osobních a lehkých užitkových vozů.

Zvýšený zájem zákazníků přitom zaznamenaly všechny tři klíčové modely, s nimiž se Ford o přízeň českých motoristů uchází. Pro Ford Mondeo se tak za leden a únor rozhodlo o 83 procent zákazníků více než loni, zatímco Ford Focus zaznamenal patnáctiprocentní zvýšení prodeje. V lehkých užitkových vozech dominoval Ford Transit, jehož prodeje se zvýšily o více než 87 procent. To pro Ford mimo jiné znamená, že je i nadále absolutní jedničkou českého trhu s lehkými užitkovými vozy.

"S prodejními čísly za únor a leden jsme spokojeni ze dvou důvodů," komentoval úspěch modrého oválu Vladimír Vošický, generální ředitel pro Českou republiku. "Důležité samozřejmě je, že se Ford dokázal posunout zase o kus výš. Větší radost však máme ze skutečnosti, že stále více českých zákazníků nevybírá některý ze špičkových modelů Ford náhodně, ale ze zcela racionálních důvodů. Zákazník totiž dobře ví, že kupuje nejen vynikající vlastnosti samotného vozu, ale i bezkonkurenční propojení s celým zázemím služeb optimálně rozmístěných autorizovaných zastoupení Ford. Mnozí zákazníci se už také poučili, že není vždy výhodné vybírat podle nejnižší ceny, neboť velká sleva může znamenat slabý a jinak těžko prodejný produkt. Klíčovým kritériem výběru se tak stává to, jak komplexní je konkrétní nabídka a jak dalece dokáže kupovaný automobil splnit zákazníkovy představy a potřeby. V tom už se vlastně český spotřebitel přestává lišit od spotřebitele kdekoliv v civilizovaném světě," míní Vošický.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků