Ford zvažuje výrobu Fiesty RS

Automobilka Ford v uplynulých týdnech potvrdila svůj záměr vyrábět ještě ostřejší verzi modelu Focus s přívlastkem RS. A krátce poté se začaly množit i spekulace ohledně připravované ostré verze nejnovějšího malého modelu Fiesta, který debutoval letos v Ženevě.

Ford Fiesta RS bude pravděpodobně poháněná turbem přeplňovaným 1,6 litrovým agregátem s výkonem přibližně 200 koní. S těmito parametry by ostrá Fiesta měla díly nízké hmotnosti stovku dosáhnout za necelých 6 vteřin a maximální rychlost by se měla pohybovat kolem hodnoty 225 km/h. Fiesta, pocházející ze sportovně založeného „rodu“ RS, bude kromě výkonného motoru disponovat i novými tlumiči, sportovními sedadly a aerodynamickým bodykitem. Redukce hmotnosti bude dosažena i použitím lehčích materiálů.

Uvidíme, zda se automobilka nakonec odhodlá k tomuto počinu. Pokud k výrobě dojde, sportovně laděné Fiesty bychom se mohli dočkat v roce 2010.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků