Ford zvažuje výrobu Fiesty RS

Automobilka Ford v uplynulých týdnech potvrdila svůj záměr vyrábět ještě ostřejší verzi modelu Focus s přívlastkem RS. A krátce poté se začaly množit i spekulace ohledně připravované ostré verze nejnovějšího malého modelu Fiesta, který debutoval letos v Ženevě.

Ford Fiesta RS bude pravděpodobně poháněná turbem přeplňovaným 1,6 litrovým agregátem s výkonem přibližně 200 koní. S těmito parametry by ostrá Fiesta měla díly nízké hmotnosti stovku dosáhnout za necelých 6 vteřin a maximální rychlost by se měla pohybovat kolem hodnoty 225 km/h. Fiesta, pocházející ze sportovně založeného „rodu“ RS, bude kromě výkonného motoru disponovat i novými tlumiči, sportovními sedadly a aerodynamickým bodykitem. Redukce hmotnosti bude dosažena i použitím lehčích materiálů.

Uvidíme, zda se automobilka nakonec odhodlá k tomuto počinu. Pokud k výrobě dojde, sportovně laděné Fiesty bychom se mohli dočkat v roce 2010.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků