Ford zvažuje pohřbení jména Fiesta

Již přes třicet let se po silnicích prohání veleúspěšný model Ford Fiesta. Ale jak se zdá, ani dosavadní úspěchy nebudou stačit k tomu, aby se jméno Fiesta stalo nesmrtelným. Vedení Fordu se totiž nechalo slyšet, že není vyloučeno, že by se příští, případně přespříští generace Fiesty jmenovala jinak.

Těžko říci, zda chce Ford takto navázat na „pohřeb” modelu Escort, který byl podobnou legendou a přesto ustoupil novince jménem Focus, která se legendou pomalu stává. Ono se občas hodí zapomenout na tradice a přijít s něčím zcela novým, co bude mít šanci uspět nejen u pamětníků starých časů, ale u co nejširší skupiny zákazníků. Ostatně přesně z tohoto důvodu dala Toyota zapomenout jménu Corolla a vsadila raději na Auris.

Ford chce navíc s Fiestou expandovat do celého světa a není vyloučeno, že by se tento vůz mohl prodávat i ve Spojených státech. Ford v této chvíli zvažuje dvě možnosti. Fiesta by zůstala v Evropě stále Fiestou a nové jméno by bylo použito jen pro nové trhy, nebo by se jméno změnilo všude. Třetí možnost kombinuje první dvě. Tedy nová generace by se v Evropě jmenovala Fiesta, jinde nově a přespříští generace by se již definitivně jmenovala nově.

Těžko říci, jak na případnou změnu zareagují zákazníci. Ti evropští jsou dosti konzervativní a jméno u nich často hraje větší roli, než ostatní parametry vozu.

Ať už celá věc dopadne jakkoli, jisté je, že nová generace Fiesty bude představena v březnu příštího roku a bude technicky spojena s novou generací Mazdy 2. Na stejném základu bude postavena samozřejmě vlastní karosérie a také naladění a značná část techniky bude vlastní Fordu.

Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků
Minitest VW T-Roc 1.5 TSI a 2.0 TSI: Dvakrát podstatně jinak

VW T-Roc 1.5 TSI vs 2.0 TSI (minitest)

Vyzkoušeli jsme dvě zážehové zážehové verze Volkswagenu T-Roc. Významně se liší i výbavou.

7.  6.  2018 | Milan Lažanský | 36 příspěvků