Ford zvažuje pohřbení jména Fiesta

Již přes třicet let se po silnicích prohání veleúspěšný model Ford Fiesta. Ale jak se zdá, ani dosavadní úspěchy nebudou stačit k tomu, aby se jméno Fiesta stalo nesmrtelným. Vedení Fordu se totiž nechalo slyšet, že není vyloučeno, že by se příští, případně přespříští generace Fiesty jmenovala jinak.

Těžko říci, zda chce Ford takto navázat na „pohřeb” modelu Escort, který byl podobnou legendou a přesto ustoupil novince jménem Focus, která se legendou pomalu stává. Ono se občas hodí zapomenout na tradice a přijít s něčím zcela novým, co bude mít šanci uspět nejen u pamětníků starých časů, ale u co nejširší skupiny zákazníků. Ostatně přesně z tohoto důvodu dala Toyota zapomenout jménu Corolla a vsadila raději na Auris.

Ford chce navíc s Fiestou expandovat do celého světa a není vyloučeno, že by se tento vůz mohl prodávat i ve Spojených státech. Ford v této chvíli zvažuje dvě možnosti. Fiesta by zůstala v Evropě stále Fiestou a nové jméno by bylo použito jen pro nové trhy, nebo by se jméno změnilo všude. Třetí možnost kombinuje první dvě. Tedy nová generace by se v Evropě jmenovala Fiesta, jinde nově a přespříští generace by se již definitivně jmenovala nově.

Těžko říci, jak na případnou změnu zareagují zákazníci. Ti evropští jsou dosti konzervativní a jméno u nich často hraje větší roli, než ostatní parametry vozu.

Ať už celá věc dopadne jakkoli, jisté je, že nová generace Fiesty bude představena v březnu příštího roku a bude technicky spojena s novou generací Mazdy 2. Na stejném základu bude postavena samozřejmě vlastní karosérie a také naladění a značná část techniky bude vlastní Fordu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků