Ford zřejmě získá továrnu v Rumunsku

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o záměru rumunské vlády prodat výrobní závod po automobilce Daewoo. V té době ještě nebyli známi ani vážní zájemci o tyto prostory, které jistě ocení nejedna automobilka pro levnou pracovní sílu.

Není také žádnou neznámou, že se před pár týdny vyrojily spekulace o tom, že Ford chce s výrobou vozů, které jsou určeny pro evropský trh, jít více na východ a mezi případnými destinacemi se objevil i náš jihovýchodní „skorosoused”.

Jenže poté samotné vedení Fordu oznámilo, že o novém závodu neuvažuje a že se pokusí získat právě rumunskou továrnu s kapacitou 200 000 vozů a 300 000 motorů.

A jak se zdá, nabídka Fordu zůstala v tendru osamocena. I přesto, že o továrnu projevilo zájem více společností, konečnou nabídku zaslal jen Ford. Rumunská vláda tak v následujících dnech otevře obálku s nabídkou a pokud uzná, že je přijatelná, získá Ford nové a levné výrobní kapacity.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků