Ford zřejmě získá továrnu v Rumunsku

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o záměru rumunské vlády prodat výrobní závod po automobilce Daewoo. V té době ještě nebyli známi ani vážní zájemci o tyto prostory, které jistě ocení nejedna automobilka pro levnou pracovní sílu.

Není také žádnou neznámou, že se před pár týdny vyrojily spekulace o tom, že Ford chce s výrobou vozů, které jsou určeny pro evropský trh, jít více na východ a mezi případnými destinacemi se objevil i náš jihovýchodní „skorosoused”.

Jenže poté samotné vedení Fordu oznámilo, že o novém závodu neuvažuje a že se pokusí získat právě rumunskou továrnu s kapacitou 200 000 vozů a 300 000 motorů.

A jak se zdá, nabídka Fordu zůstala v tendru osamocena. I přesto, že o továrnu projevilo zájem více společností, konečnou nabídku zaslal jen Ford. Rumunská vláda tak v následujících dnech otevře obálku s nabídkou a pokud uzná, že je přijatelná, získá Ford nové a levné výrobní kapacity.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků