Ford zřejmě získá továrnu v Rumunsku

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o záměru rumunské vlády prodat výrobní závod po automobilce Daewoo. V té době ještě nebyli známi ani vážní zájemci o tyto prostory, které jistě ocení nejedna automobilka pro levnou pracovní sílu.

Není také žádnou neznámou, že se před pár týdny vyrojily spekulace o tom, že Ford chce s výrobou vozů, které jsou určeny pro evropský trh, jít více na východ a mezi případnými destinacemi se objevil i náš jihovýchodní „skorosoused”.

Jenže poté samotné vedení Fordu oznámilo, že o novém závodu neuvažuje a že se pokusí získat právě rumunskou továrnu s kapacitou 200 000 vozů a 300 000 motorů.

A jak se zdá, nabídka Fordu zůstala v tendru osamocena. I přesto, že o továrnu projevilo zájem více společností, konečnou nabídku zaslal jen Ford. Rumunská vláda tak v následujících dnech otevře obálku s nabídkou a pokud uzná, že je přijatelná, získá Ford nové a levné výrobní kapacity.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků