Ford zná konečné nabídky za Land Rover a Jaguar

Americký koncern Ford dostal finální nabídky na odprodej automobilek Land Rover a Jaguar. Za tyto dva britské klenoty, které se v součtu topí ve ztrátách, získá mezi 1,7 a 2,2 miliardami dolarů, tedy přibližně 30 až 40 miliard korun.

Na pohled nízká cena za dvě automobilky je dána hlavně ekonomickými výsledky Jaguaru, který by samostatně asi jen těžko hledal kupce. Proto Ford přidal do balíčku i ziskový Land Rover. Jaguar jako takový za loňský rok vykázal ztrátu přes 700 mil. dolarů a za posledních patnáct let do ní Ford nainvestoval přes 10 miliard dolarů (přibližně 180 mld. korun).

Každopádně definitivní podoba odprodeje bude známa až za pár týdnů, kdy chce Ford celé řízení ukončit a vyhlásit vítěze.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků