Ford zná konečné nabídky za Land Rover a Jaguar

Americký koncern Ford dostal finální nabídky na odprodej automobilek Land Rover a Jaguar. Za tyto dva britské klenoty, které se v součtu topí ve ztrátách, získá mezi 1,7 a 2,2 miliardami dolarů, tedy přibližně 30 až 40 miliard korun.

Na pohled nízká cena za dvě automobilky je dána hlavně ekonomickými výsledky Jaguaru, který by samostatně asi jen těžko hledal kupce. Proto Ford přidal do balíčku i ziskový Land Rover. Jaguar jako takový za loňský rok vykázal ztrátu přes 700 mil. dolarů a za posledních patnáct let do ní Ford nainvestoval přes 10 miliard dolarů (přibližně 180 mld. korun).

Každopádně definitivní podoba odprodeje bude známa až za pár týdnů, kdy chce Ford celé řízení ukončit a vyhlásit vítěze.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků