Ford zná konečné nabídky za Land Rover a Jaguar

Americký koncern Ford dostal finální nabídky na odprodej automobilek Land Rover a Jaguar. Za tyto dva britské klenoty, které se v součtu topí ve ztrátách, získá mezi 1,7 a 2,2 miliardami dolarů, tedy přibližně 30 až 40 miliard korun.

Na pohled nízká cena za dvě automobilky je dána hlavně ekonomickými výsledky Jaguaru, který by samostatně asi jen těžko hledal kupce. Proto Ford přidal do balíčku i ziskový Land Rover. Jaguar jako takový za loňský rok vykázal ztrátu přes 700 mil. dolarů a za posledních patnáct let do ní Ford nainvestoval přes 10 miliard dolarů (přibližně 180 mld. korun).

Každopádně definitivní podoba odprodeje bude známa až za pár týdnů, kdy chce Ford celé řízení ukončit a vyhlásit vítěze.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků