Ford zná konečné nabídky za Land Rover a Jaguar

Americký koncern Ford dostal finální nabídky na odprodej automobilek Land Rover a Jaguar. Za tyto dva britské klenoty, které se v součtu topí ve ztrátách, získá mezi 1,7 a 2,2 miliardami dolarů, tedy přibližně 30 až 40 miliard korun.

Na pohled nízká cena za dvě automobilky je dána hlavně ekonomickými výsledky Jaguaru, který by samostatně asi jen těžko hledal kupce. Proto Ford přidal do balíčku i ziskový Land Rover. Jaguar jako takový za loňský rok vykázal ztrátu přes 700 mil. dolarů a za posledních patnáct let do ní Ford nainvestoval přes 10 miliard dolarů (přibližně 180 mld. korun).

Každopádně definitivní podoba odprodeje bude známa až za pár týdnů, kdy chce Ford celé řízení ukončit a vyhlásit vítěze.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků