Ford zaznamenal další úspěšný měsíc

Společnost Ford Motor Company, s.r.o pokračuje v České republice v dobrých prodejních výsledcích. Po čtyřech měsících letošního roku tak Ford prodal o 141 osobních a lehkých užitkových aut více než ve stejném období roku 2001, což znamená nárůst o 6,6 procent.
Ford zaznamenal další úspěšný měsíc
Mezi osobními auty jsou tradičními prodejními hity Fordu v ČR modely Focus a Mondeo. Ford Focus našel za první čtyři měsíce o 107 zákazníků více než loni, což znamená zvýšení o téměř 18 procent. Ford Mondeo si polepšil o 55 prodaných vozů a tedy o 11%.

Největší radost má však český Ford z vynikajících výsledků Fordu Transit, který je stále vůbec nejprodávanějším užitkovým vozem v ČR. Transit našel za čtyři měsíce už 937 zákazníků, což proti loňskému roku znamená zvýšení o 280 vozů a tedy více než 42 %. Transit je tak nejprodávanějším Fordem v ČR a má také lví podíl na skutečnosti, že si Ford v České republice neustále udržuje pozici jedničky v kategorii užitkových vozů.

"Jestliže se nám daří stále zvyšovat prodeje našich tří klíčových modelů, tedy Focusu, Mondea a Transitu, znamená to dvě věci. Za prvé, že máme skvělé produkty - a za druhé, že stále přibývá zákazníků, které při koupi vozu nezajímá jen nejnižší cena nebo sleva," komentoval výsledky za první čtyři měsíce tohoto roku generální ředitel Ford Motor Company, s.r.o. Vladimír Vošický. "Zanedlouho však do našeho portfolia přibude i nový, zákazníky už netrpělivě očekávaný, Ford Fiesta a pak zaznamenají prodeje Fordu v ČR ještě výraznější nárůst", očekává V. Vošický.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků