Ford zaznamenal další úspěšný měsíc

Společnost Ford Motor Company, s.r.o pokračuje v České republice v dobrých prodejních výsledcích. Po čtyřech měsících letošního roku tak Ford prodal o 141 osobních a lehkých užitkových aut více než ve stejném období roku 2001, což znamená nárůst o 6,6 procent.
Ford zaznamenal další úspěšný měsíc
Mezi osobními auty jsou tradičními prodejními hity Fordu v ČR modely Focus a Mondeo. Ford Focus našel za první čtyři měsíce o 107 zákazníků více než loni, což znamená zvýšení o téměř 18 procent. Ford Mondeo si polepšil o 55 prodaných vozů a tedy o 11%.

Největší radost má však český Ford z vynikajících výsledků Fordu Transit, který je stále vůbec nejprodávanějším užitkovým vozem v ČR. Transit našel za čtyři měsíce už 937 zákazníků, což proti loňskému roku znamená zvýšení o 280 vozů a tedy více než 42 %. Transit je tak nejprodávanějším Fordem v ČR a má také lví podíl na skutečnosti, že si Ford v České republice neustále udržuje pozici jedničky v kategorii užitkových vozů.

"Jestliže se nám daří stále zvyšovat prodeje našich tří klíčových modelů, tedy Focusu, Mondea a Transitu, znamená to dvě věci. Za prvé, že máme skvělé produkty - a za druhé, že stále přibývá zákazníků, které při koupi vozu nezajímá jen nejnižší cena nebo sleva," komentoval výsledky za první čtyři měsíce tohoto roku generální ředitel Ford Motor Company, s.r.o. Vladimír Vošický. "Zanedlouho však do našeho portfolia přibude i nový, zákazníky už netrpělivě očekávaný, Ford Fiesta a pak zaznamenají prodeje Fordu v ČR ještě výraznější nárůst", očekává V. Vošický.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků