Ford zatím nemůže převzít bývalou továrnu Daewoo v Rumunsku

Evropská unie se vložila do převzetí rumunské továrny automobilky Daewoo automobilkou Ford. I když Ford vyhrál tendr a vše proběhlou v souladu se zákony, narazil převod na několik bodů smlouvy.

V Evropské unii jsou totiž zakázány určité typy státní pomoci, které mohou znevýhodnit konkurenci. K tomu mělo v tomto případě dojít tím, že rumunská vláda se rozhodla zaplatit dluhy tohoto závodu ještě před převzetím Fordem ve výši zhruba 800 mil. eur (přibližně 21,5 mld. korun).

Evropská komise tak realizaci obchodu pozastavila, prozkoumá smlouvy a také vlastní oddlužení továrny. Výsledek zatím nebudeme předjímat.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků