Ford zařízne i svůj nejmenší model v Evropě. K ukončení prodeje Ka+ dojde letos v září

Ford pokračuje v upravování své modelové nabídky v Evropě. Na hrobníkově lopatě se tak dále objevuje maličké Ka+.

Nabídku Fordu v Evropě opustí další model. V rámci snižování nákladů evropské divize Fordu a celkové reorganizace společnosti po celém světě tedy přestane automobilka nabízet rovněž kompaktní Ka+, a to v jeho standardní i robustnější variantě Active se zvýšeným podvozkem a ochrannými plasty na karoserii.

Plány Fordu v Evropě: Práci ztratí asi 12.000 lidí, nabídku rozšíří další SUV

Plány Fordu v Evropě: Práci ztratí asi 12.000 lidí, nabídku rozšíří další SUV

Ka+ je dalším modelem Fordu, který v posledních letech vykazoval stále nižší prodeje, což lze připsat i celkovému poklesu zájmu o segment městských miniaut, s nímž dnes bojují i další automobilky. Pětidveřové a tedy praktičtější Ka+ začal Ford v roce 2016 nabízet, aby nahradil stále méně oblíbené třídveřové Ka, jehož nabídku automobilka ukončila již dříve.

Nejmenší Ford v portfoliu evropské divize značky má tedy oficiálně zahynout letos v září, kdy budou zastaveny dodávky nových vozů. Jedním z dalších důvodů ukončení prodeje jsou i nadcházející emisní normy pro rok 2020, jimž by technika Ka+ již nevyhovovala a Ford by ji musel modernizovat.

Ford chce nahradit Mondeo crossoverem. Zaniknou i Galaxy a S-Max

Ford chce nahradit Mondeo crossoverem. Zaniknou i Galaxy a S-Max

Ka+ se tedy zařadí k dalším modelům, jichž se Ford rychle zbavuje. Letos v červnu ukončil výrobu menších MPV C-Max a Grand C-Max, dříve vyškrtl také B-Max a nedávno se objevily informace, že loučit se budou také větší Galaxy a S-Max. Ani nového Mondea se přitom nemáme dočkat, jelikož to chce Ford nahradit dalším crossoverem.

A na crossovery a SUV se chce automobilka ve své nové etapě zaměřit opravdu silně – důkazem je nová Puma, Kuga či příchod evropské verze Exploreru, které mají do roku 2020 doplnit hned tři modely této kategorie. Už se například mluvilo o nástupci malého EcoSportu, jenž má stát na základě současné Fiesty.

Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 69 příspěvků
Minitest Lexus RC 300h F Sport: Mohl být skvělý, ale doplatil na zvrácenost doby

Lexus RC 300h F Sport

Nejkratší cesta do srdce chlapa nevede mezi žebry, ale skrze krásné auto. A tohle si vás prostě získá!

11.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 147 příspěvků