Ford vyřešil jeden z častých problémů lidstva. Díky systému vedení v pruzích

Ne, tento článek není úplně o autech. Je o každodenním problému, který zažívá mnoho z nás. A Ford ho právě vyřešil.

Podle studie spí jeden ze čtyř lidí ve vztahu raději odděleně. Spousta párů má problém s tím, že protějšek „krade“ peřinu, nebo svého partnera prostě vytlačí z postele. Ford má ale řešení, při kterém nemusíte každý do jiné postele. Nedostatek spánku totiž zvyšuje riziko zranění a nehod v domácnosti.

Ford má nový 7,3litrový motor pro náklaďáky. Prý se vejde i do Mustangu

Ford má nový 7,3litrový motor pro náklaďáky. Prý se vejde i do Mustangu

Automobilka přišla se zařízením Lane-Keeping Bed, čili postelí, která využívá systémů z automobilového průmyslu. Myšlenka vychází z bezpečnostního systému vozidel, který hlídá jízdní pruhy a v případě vyjetí nasměřuje vůz zpět do pruhu.

Tímto systémem se nechala inspirovat i nová postel, která díky tlakovým senzorům monitoruje, kde kdo zrovna leží. V případě, že nejste tam, kde máte být, vás postel díky dopravnímu pásu vrátí zpět na své místo.  

S vývojem Fordu Focus kombi pomáhal i tento mazel. Čím přispěl?

S vývojem Fordu Focus kombi pomáhal i tento mazel. Čím přispěl?

Postel zatím existuje v jediném prototypu, ale její výroba je reálná. Tato libůstka vznikla za dveřmi centra Ford Interventions, kde převádí technologii z automobilového světa do toho obyčejného. Vzpomeňte si třeba na zvukotěsnou boudu pro domácí mazlíčky, aby se k nim nedostal hluk od ohňostrojů.

Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

včera | Miro Mihálik | 8 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 36 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků