Ford vyřešil jeden z častých problémů lidstva. Díky systému vedení v pruzích

Ne, tento článek není úplně o autech. Je o každodenním problému, který zažívá mnoho z nás. A Ford ho právě vyřešil.

Podle studie spí jeden ze čtyř lidí ve vztahu raději odděleně. Spousta párů má problém s tím, že protějšek „krade“ peřinu, nebo svého partnera prostě vytlačí z postele. Ford má ale řešení, při kterém nemusíte každý do jiné postele. Nedostatek spánku totiž zvyšuje riziko zranění a nehod v domácnosti.

Ford má nový 7,3litrový motor pro náklaďáky. Prý se vejde i do Mustangu

Ford má nový 7,3litrový motor pro náklaďáky. Prý se vejde i do Mustangu

Automobilka přišla se zařízením Lane-Keeping Bed, čili postelí, která využívá systémů z automobilového průmyslu. Myšlenka vychází z bezpečnostního systému vozidel, který hlídá jízdní pruhy a v případě vyjetí nasměřuje vůz zpět do pruhu.

Tímto systémem se nechala inspirovat i nová postel, která díky tlakovým senzorům monitoruje, kde kdo zrovna leží. V případě, že nejste tam, kde máte být, vás postel díky dopravnímu pásu vrátí zpět na své místo.  

S vývojem Fordu Focus kombi pomáhal i tento mazel. Čím přispěl?

S vývojem Fordu Focus kombi pomáhal i tento mazel. Čím přispěl?

Postel zatím existuje v jediném prototypu, ale její výroba je reálná. Tato libůstka vznikla za dveřmi centra Ford Interventions, kde převádí technologii z automobilového světa do toho obyčejného. Vzpomeňte si třeba na zvukotěsnou boudu pro domácí mazlíčky, aby se k nim nedostal hluk od ohňostrojů.

První svezení: Ford Mondeo Hybrid chytá druhý dech jako kombi. Má šanci uspět?

Ford Mondeo 2.0 Hybrid iCVT (první svezení)

Benzin-elektrické pohonné ústrojí Mondea se v závěru své kariéry stěhuje do kombíku. Kufr zmenšuje i tady, ztráta ale není tak citelná, a navíc lze tuto verzi pořídit za zajímavou akční cenu.

včera | Miro Mihálik | 29 příspěvků
TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků