Ford vyřešil jeden z častých problémů lidstva. Díky systému vedení v pruzích

Ne, tento článek není úplně o autech. Je o každodenním problému, který zažívá mnoho z nás. A Ford ho právě vyřešil.

Podle studie spí jeden ze čtyř lidí ve vztahu raději odděleně. Spousta párů má problém s tím, že protějšek „krade“ peřinu, nebo svého partnera prostě vytlačí z postele. Ford má ale řešení, při kterém nemusíte každý do jiné postele. Nedostatek spánku totiž zvyšuje riziko zranění a nehod v domácnosti.

Ford má nový 7,3litrový motor pro náklaďáky. Prý se vejde i do Mustangu

Ford má nový 7,3litrový motor pro náklaďáky. Prý se vejde i do Mustangu

Automobilka přišla se zařízením Lane-Keeping Bed, čili postelí, která využívá systémů z automobilového průmyslu. Myšlenka vychází z bezpečnostního systému vozidel, který hlídá jízdní pruhy a v případě vyjetí nasměřuje vůz zpět do pruhu.

Tímto systémem se nechala inspirovat i nová postel, která díky tlakovým senzorům monitoruje, kde kdo zrovna leží. V případě, že nejste tam, kde máte být, vás postel díky dopravnímu pásu vrátí zpět na své místo.  

S vývojem Fordu Focus kombi pomáhal i tento mazel. Čím přispěl?

S vývojem Fordu Focus kombi pomáhal i tento mazel. Čím přispěl?

Postel zatím existuje v jediném prototypu, ale její výroba je reálná. Tato libůstka vznikla za dveřmi centra Ford Interventions, kde převádí technologii z automobilového světa do toho obyčejného. Vzpomeňte si třeba na zvukotěsnou boudu pro domácí mazlíčky, aby se k nim nedostal hluk od ohňostrojů.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 30 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 150 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 83 příspěvků