Ford výrazně rozšiřuje nabídku lihových modelů

Automobilka Ford oznámila, že rozšíří nabídku modelů, které budou schopny spalovat palivo E85, tedy mix benzínu a lihu až do poměru 15:85. K prozatímnímu modelu Focus přibudou i nové generace všech modelu, tedy nové Galaxy, S-Max a také nové Mondeo, které se objeví na trhu během pár měsíců.

Ford tak chce zúročit technologii FelxiFuel, kterou používají i sesterské modely Volvo. Vozy s tímto pohonem budou určeny hlavně pro skandinávské země, kde je toto palivo velmi oblíbené. Pozadu ovšem nezůstanou ani další země Evropy, jako je Německo, kde již funguje přes 100 čerpacích stanic na E85.

Bohužel k nám se tyto vozy nedostanou, protože neexistuje žádná síť čerpacích stanic. Toto by se sice mělo v dohledné době změnit.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků