Ford výrazně rozšiřuje nabídku lihových modelů

Automobilka Ford oznámila, že rozšíří nabídku modelů, které budou schopny spalovat palivo E85, tedy mix benzínu a lihu až do poměru 15:85. K prozatímnímu modelu Focus přibudou i nové generace všech modelu, tedy nové Galaxy, S-Max a také nové Mondeo, které se objeví na trhu během pár měsíců.

Ford tak chce zúročit technologii FelxiFuel, kterou používají i sesterské modely Volvo. Vozy s tímto pohonem budou určeny hlavně pro skandinávské země, kde je toto palivo velmi oblíbené. Pozadu ovšem nezůstanou ani další země Evropy, jako je Německo, kde již funguje přes 100 čerpacích stanic na E85.

Bohužel k nám se tyto vozy nedostanou, protože neexistuje žádná síť čerpacích stanic. Toto by se sice mělo v dohledné době změnit.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 61 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků