Ford výrazně rozšiřuje nabídku lihových modelů

Automobilka Ford oznámila, že rozšíří nabídku modelů, které budou schopny spalovat palivo E85, tedy mix benzínu a lihu až do poměru 15:85. K prozatímnímu modelu Focus přibudou i nové generace všech modelu, tedy nové Galaxy, S-Max a také nové Mondeo, které se objeví na trhu během pár měsíců.

Ford tak chce zúročit technologii FelxiFuel, kterou používají i sesterské modely Volvo. Vozy s tímto pohonem budou určeny hlavně pro skandinávské země, kde je toto palivo velmi oblíbené. Pozadu ovšem nezůstanou ani další země Evropy, jako je Německo, kde již funguje přes 100 čerpacích stanic na E85.

Bohužel k nám se tyto vozy nedostanou, protože neexistuje žádná síť čerpacích stanic. Toto by se sice mělo v dohledné době změnit.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků