Ford výrazně rozšiřuje nabídku lihových modelů

Automobilka Ford oznámila, že rozšíří nabídku modelů, které budou schopny spalovat palivo E85, tedy mix benzínu a lihu až do poměru 15:85. K prozatímnímu modelu Focus přibudou i nové generace všech modelu, tedy nové Galaxy, S-Max a také nové Mondeo, které se objeví na trhu během pár měsíců.

Ford tak chce zúročit technologii FelxiFuel, kterou používají i sesterské modely Volvo. Vozy s tímto pohonem budou určeny hlavně pro skandinávské země, kde je toto palivo velmi oblíbené. Pozadu ovšem nezůstanou ani další země Evropy, jako je Německo, kde již funguje přes 100 čerpacích stanic na E85.

Bohužel k nám se tyto vozy nedostanou, protože neexistuje žádná síť čerpacích stanic. Toto by se sice mělo v dohledné době změnit.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků