Ford Volvo neprodá, plánuje naopak ještě užší spolupráci

V uplynulých měsících jsme mohli být svědky různých spekulací ohledně prodeje automobilky Volvo. Vodou na mlýn tímto spekulacím byl prodej automobilek Land Rover a Jaguar, který je mimochodem stále otevřený.

Mluvčí koncernu Ford však všechny spekulace rázně odmítá a zdůrazňuje, že koncern vkládá velké naděje do automobilky Volvo a v blízké budoucnosti plánuje rozšiřovat vzájemnou spolupráci. Ta by měla být soustředěna zejména na Severní Ameriku, kde bude Volvo sdílet platformy a nové komponenty z dílny Fordu. Právě tato spolupráce může za velkou louží pomoci oběma stranám.

Dále se předpokládá, že automobilka Volvo získá větší vliv na severoamerickém trhu, kde se čím dál tím více začínají prosazovat evropské značky.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků