Ford Volvo neprodá, plánuje naopak ještě užší spolupráci

V uplynulých měsících jsme mohli být svědky různých spekulací ohledně prodeje automobilky Volvo. Vodou na mlýn tímto spekulacím byl prodej automobilek Land Rover a Jaguar, který je mimochodem stále otevřený.

Mluvčí koncernu Ford však všechny spekulace rázně odmítá a zdůrazňuje, že koncern vkládá velké naděje do automobilky Volvo a v blízké budoucnosti plánuje rozšiřovat vzájemnou spolupráci. Ta by měla být soustředěna zejména na Severní Ameriku, kde bude Volvo sdílet platformy a nové komponenty z dílny Fordu. Právě tato spolupráce může za velkou louží pomoci oběma stranám.

Dále se předpokládá, že automobilka Volvo získá větší vliv na severoamerickém trhu, kde se čím dál tím více začínají prosazovat evropské značky.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 8 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků