Ford Volvo neprodá, plánuje naopak ještě užší spolupráci

V uplynulých měsících jsme mohli být svědky různých spekulací ohledně prodeje automobilky Volvo. Vodou na mlýn tímto spekulacím byl prodej automobilek Land Rover a Jaguar, který je mimochodem stále otevřený.

Mluvčí koncernu Ford však všechny spekulace rázně odmítá a zdůrazňuje, že koncern vkládá velké naděje do automobilky Volvo a v blízké budoucnosti plánuje rozšiřovat vzájemnou spolupráci. Ta by měla být soustředěna zejména na Severní Ameriku, kde bude Volvo sdílet platformy a nové komponenty z dílny Fordu. Právě tato spolupráce může za velkou louží pomoci oběma stranám.

Dále se předpokládá, že automobilka Volvo získá větší vliv na severoamerickém trhu, kde se čím dál tím více začínají prosazovat evropské značky.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků