Ford Volvo neprodá, plánuje naopak ještě užší spolupráci

V uplynulých měsících jsme mohli být svědky různých spekulací ohledně prodeje automobilky Volvo. Vodou na mlýn tímto spekulacím byl prodej automobilek Land Rover a Jaguar, který je mimochodem stále otevřený.

Mluvčí koncernu Ford však všechny spekulace rázně odmítá a zdůrazňuje, že koncern vkládá velké naděje do automobilky Volvo a v blízké budoucnosti plánuje rozšiřovat vzájemnou spolupráci. Ta by měla být soustředěna zejména na Severní Ameriku, kde bude Volvo sdílet platformy a nové komponenty z dílny Fordu. Právě tato spolupráce může za velkou louží pomoci oběma stranám.

Dále se předpokládá, že automobilka Volvo získá větší vliv na severoamerickém trhu, kde se čím dál tím více začínají prosazovat evropské značky.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků