Ford vítězem v lehkých užitkových vozech!

Společnost Ford Motor Company, prodala za rok 2001 na českém trhu celkem 7 160 osobních a lehkých užitkových vozů a zlepšila tak svůj výsledek z předcházejícího roku. Současně se Ford jako historicky první importér stal nejžádanější značkou lehkých užitkových vozů.
Ford vítězem v lehkých užitkových vozech!
Ford byl tedy v roce 2001 byl ČR pátým nejúspěšnějším importérem osobních a lehkých užitkových vozů. Ve srovnání s předešlým rokem dokázal zvýšit své prodeje o 403 automobilů – a také upevnit svůj podíl na trhu. Ten činil 4,1% v roce 2000 a 4,3% v roce 2001.

Nejžádanějším vozem s modrým oválem ve znaku byl i tentokrát Ford Transit, pro kterého se rozhodlo celkem 2447 (2000: 2322) zákazníků. Transit, jehož značný prodejní úspěch má v ČR už dlouhou tradici, se přitom výrazným způsobem zasloužil i o celkové vítězství značky Ford mezi užitkovými vozy.

Dalším prodejním pilířem byl samozřejmě Ford Focus, který je i po lehkém faceliftu stále nejprodávanějším vozem této planety. Focus si od autorizovaných dealerů značky odvezlo celkem 2203 (2000: 2112) zákazníků. Velký zájem byl v loňském roce například o akční model Focus Comfort, která zahrnovala klimatizaci zcela zdarma. S podobnou atraktivní nabídkou přišel Ford Focus i v letošním roce pod názvem Ford Focus Comfort Plus. Pro rok 2002 pak lze čekat další zvýšení zájmu o tento model – a to i díky novým turbodieselům typu common rail, i lehkému faceliftu modelu Ford Focus.

Očekávaný prodejní úspěch přinesl i nový Ford Mondeo, vůz, který většina odborníků považuje za nové měřítko kvality ve střední třídě. Mondeo našlo 1767 (2000: 925) zákazníků a stalo se tak druhým nejprodávanějším vozem ve střední třídě. Také Ford Mondeo je nyní k dispozici se špičkovým vznětovým přeplňovaným motorem typu common rail, který bude nesporně lákadlem pro další zákazníky.

Kromě Focusu, Mondea i Transitu, které zůstávají i nadále hlavními prodejními pilíři značky Ford v ČR, našlo své zákazníky např. i 78 terénních pickupů Ford Ranger, 94 velkoprostorových limuzín Ford Galaxy, 166 "Káček", 153 Fordů Fiesta atd.

„S loňským prodejním výsledkem jsme v zásadě spokojeni", komentoval uvedená čísla generální ředitel FMC, s.r.o., Vladimír Vošický. "Důležité je, že se nám ve srovnání s předešlým rokem podařilo zvýšit prodej všech tří našich hlavních produktů, tedy Focusu, Mondea i Transitu – a že modrému oválu nyní patří o něco větší podíl na českém trhu. A historické vítězství mezi lehkými užitkovými vozy – to je jen potvrzení známé skutečnosti, že nabídka Fordu v tomto segmentu nemá konkurenci. Ani dnešní postavení Fordu na českém trhu nás však neuspokojuje. Chceme jít a půjdeme ještě výš!"

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků