Ford vítězem v lehkých užitkových vozech!

Společnost Ford Motor Company, prodala za rok 2001 na českém trhu celkem 7 160 osobních a lehkých užitkových vozů a zlepšila tak svůj výsledek z předcházejícího roku. Současně se Ford jako historicky první importér stal nejžádanější značkou lehkých užitkových vozů.
Ford vítězem v lehkých užitkových vozech!
Ford byl tedy v roce 2001 byl ČR pátým nejúspěšnějším importérem osobních a lehkých užitkových vozů. Ve srovnání s předešlým rokem dokázal zvýšit své prodeje o 403 automobilů – a také upevnit svůj podíl na trhu. Ten činil 4,1% v roce 2000 a 4,3% v roce 2001.

Nejžádanějším vozem s modrým oválem ve znaku byl i tentokrát Ford Transit, pro kterého se rozhodlo celkem 2447 (2000: 2322) zákazníků. Transit, jehož značný prodejní úspěch má v ČR už dlouhou tradici, se přitom výrazným způsobem zasloužil i o celkové vítězství značky Ford mezi užitkovými vozy.

Dalším prodejním pilířem byl samozřejmě Ford Focus, který je i po lehkém faceliftu stále nejprodávanějším vozem této planety. Focus si od autorizovaných dealerů značky odvezlo celkem 2203 (2000: 2112) zákazníků. Velký zájem byl v loňském roce například o akční model Focus Comfort, která zahrnovala klimatizaci zcela zdarma. S podobnou atraktivní nabídkou přišel Ford Focus i v letošním roce pod názvem Ford Focus Comfort Plus. Pro rok 2002 pak lze čekat další zvýšení zájmu o tento model – a to i díky novým turbodieselům typu common rail, i lehkému faceliftu modelu Ford Focus.

Očekávaný prodejní úspěch přinesl i nový Ford Mondeo, vůz, který většina odborníků považuje za nové měřítko kvality ve střední třídě. Mondeo našlo 1767 (2000: 925) zákazníků a stalo se tak druhým nejprodávanějším vozem ve střední třídě. Také Ford Mondeo je nyní k dispozici se špičkovým vznětovým přeplňovaným motorem typu common rail, který bude nesporně lákadlem pro další zákazníky.

Kromě Focusu, Mondea i Transitu, které zůstávají i nadále hlavními prodejními pilíři značky Ford v ČR, našlo své zákazníky např. i 78 terénních pickupů Ford Ranger, 94 velkoprostorových limuzín Ford Galaxy, 166 "Káček", 153 Fordů Fiesta atd.

„S loňským prodejním výsledkem jsme v zásadě spokojeni", komentoval uvedená čísla generální ředitel FMC, s.r.o., Vladimír Vošický. "Důležité je, že se nám ve srovnání s předešlým rokem podařilo zvýšit prodej všech tří našich hlavních produktů, tedy Focusu, Mondea i Transitu – a že modrému oválu nyní patří o něco větší podíl na českém trhu. A historické vítězství mezi lehkými užitkovými vozy – to je jen potvrzení známé skutečnosti, že nabídka Fordu v tomto segmentu nemá konkurenci. Ani dnešní postavení Fordu na českém trhu nás však neuspokojuje. Chceme jít a půjdeme ještě výš!"

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků