Ford vítězem v lehkých užitkových vozech!

Společnost Ford Motor Company, prodala za rok 2001 na českém trhu celkem 7 160 osobních a lehkých užitkových vozů a zlepšila tak svůj výsledek z předcházejícího roku. Současně se Ford jako historicky první importér stal nejžádanější značkou lehkých užitkových vozů.
Ford vítězem v lehkých užitkových vozech!
Ford byl tedy v roce 2001 byl ČR pátým nejúspěšnějším importérem osobních a lehkých užitkových vozů. Ve srovnání s předešlým rokem dokázal zvýšit své prodeje o 403 automobilů – a také upevnit svůj podíl na trhu. Ten činil 4,1% v roce 2000 a 4,3% v roce 2001.

Nejžádanějším vozem s modrým oválem ve znaku byl i tentokrát Ford Transit, pro kterého se rozhodlo celkem 2447 (2000: 2322) zákazníků. Transit, jehož značný prodejní úspěch má v ČR už dlouhou tradici, se přitom výrazným způsobem zasloužil i o celkové vítězství značky Ford mezi užitkovými vozy.

Dalším prodejním pilířem byl samozřejmě Ford Focus, který je i po lehkém faceliftu stále nejprodávanějším vozem této planety. Focus si od autorizovaných dealerů značky odvezlo celkem 2203 (2000: 2112) zákazníků. Velký zájem byl v loňském roce například o akční model Focus Comfort, která zahrnovala klimatizaci zcela zdarma. S podobnou atraktivní nabídkou přišel Ford Focus i v letošním roce pod názvem Ford Focus Comfort Plus. Pro rok 2002 pak lze čekat další zvýšení zájmu o tento model – a to i díky novým turbodieselům typu common rail, i lehkému faceliftu modelu Ford Focus.

Očekávaný prodejní úspěch přinesl i nový Ford Mondeo, vůz, který většina odborníků považuje za nové měřítko kvality ve střední třídě. Mondeo našlo 1767 (2000: 925) zákazníků a stalo se tak druhým nejprodávanějším vozem ve střední třídě. Také Ford Mondeo je nyní k dispozici se špičkovým vznětovým přeplňovaným motorem typu common rail, který bude nesporně lákadlem pro další zákazníky.

Kromě Focusu, Mondea i Transitu, které zůstávají i nadále hlavními prodejními pilíři značky Ford v ČR, našlo své zákazníky např. i 78 terénních pickupů Ford Ranger, 94 velkoprostorových limuzín Ford Galaxy, 166 "Káček", 153 Fordů Fiesta atd.

„S loňským prodejním výsledkem jsme v zásadě spokojeni", komentoval uvedená čísla generální ředitel FMC, s.r.o., Vladimír Vošický. "Důležité je, že se nám ve srovnání s předešlým rokem podařilo zvýšit prodej všech tří našich hlavních produktů, tedy Focusu, Mondea i Transitu – a že modrému oválu nyní patří o něco větší podíl na českém trhu. A historické vítězství mezi lehkými užitkovými vozy – to je jen potvrzení známé skutečnosti, že nabídka Fordu v tomto segmentu nemá konkurenci. Ani dnešní postavení Fordu na českém trhu nás však neuspokojuje. Chceme jít a půjdeme ještě výš!"

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků