Ford Verve Concept II: malá velká Fiesta

Druhý z konceptů Verve opět naznačuje, jakým směrem se bude ubírat nová generace Fiesty. Očekávat můžeme i sedan.

Na konci srpna byla automobilkou Ford představena první studie Verve. Ta naznačovala designové směřování nové Fiesty, která kráčí ve stopách kinetického designu. Velmi povedený hatchback s novými tvary v duchu Fordu se ujal, a tak se není čemu divit, že přichází další.

Tip1: Představení první studie Ford Verve naleznete zde.

Na čínském autosalonu v Guangzhou se představuje druhý Ford Verve, tentokrát ve verzi sedan. A je tak jasné, že nová generace Fiesty nezůstane jen u hatchbacku. Design vozu plně navazuje na první hatchback a jde v duchu posledních modelů Fordu, ovšem nelze se zde ubránit pocitu, že něco z toho zde již bylo a to velmi výrazně.

Tvarování přední kapoty a předních světlometů totiž až příliš navozuje pocit výrazně většího Peugeotu 407. Dát mřížku chladiče v tradičním úsměvu Peugeotu, nikdo by ty vozy od sebe na první pohled nerozeznal.

Každopádně Verve sedan se promění do produkční verze, což je asi nejdůležitější informace. Fiesta je totiž sourozencem Mazdy 2, která byla nyní představena také v produkční verzi sedan. Ovšem u Fordu to bude o něco později, přeci jenom příchod nové Fiesty se zatím ještě ani neodehrál.

Tip2: Představení Mazdy2 sedan naleznete zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford Verve Concept II

 

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků