Ford ve Frankfurtu: nové Galaxy a ostrý Focus ST

Ford Galaxy

Ford na nynějším autosalonu ve Frankufrtu přišel se spoustou novinek. Jednou z nich je nový model Galaxy, který nahradí nynější, již trochu zastaralý model. Nový Ford Galaxy příjde na trh v roce 2006 a bude vyráběn v belgickém Genku. Nový Galaxy bude  navazovat na nynější design u Fordu, typické přední světlomety a lemy blaníků tak přesně určí jeho příslušnost. Nynější podoba Fordu Galaxy je poznamenána unifikovaností s modelem Seat Alhambra a VW Sharan. Ford tak příjde do segmentu SAV s velkoprostorovým vozem vlastního designu.

Ford Focus ST

Přestože Focus ST je již veřejnosti poměrně dobře znám, ve Frankfurtu ho Ford opět předvedl v plné kráse. Focus ST bude mít pod kapotou přeplňovaný pětiválec o objemu 2,5l s výkonem 165 kW (225 k), který můžeme najít například ve Volvu S40. Focus s tímto motorem má být dle automobilky konkurencí spíše pro Astru OPC, než pro slabší Golf GTI a bude výkonově a jízními vlastnostmi atakovat Golf R32. Focus ST zvládne s tímto motorem sprint na stovku za 6,8 s a dosáhne maximálni rychlosti 241 km/h. Ve výbavě najdeme sportovní podvozek, modifikované nárazníky a prahové nástavce, 18" kola z lehkých slitin, sportovní sedačky Recaro, sportovní brzd a další sportovní stylingové prvky jak v exterieru, tak v interieru a to vše za cenu okolo 750 000 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Ford Galaxy

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Ford Focus ST

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků