Ford ve druhém čtvrtletí

Společnosti Ford Motor Company se ve 2. čtvrtletí tohoto roku podařilo dosáhnout již sedmnáctého zlepšení v řadě za sebou! Provozní zisky se zvýšily o 10 % (2,20 USD na akcii).
Ford ve druhém čtvrtletí
Společnosti Ford Motor Company se ve 2. čtvrtletí tohoto roku podařilo dosáhnout již sedmnáctého zlepšení v řadě za sebou! Provozní zisky se zvýšily o 10 % (2,20 USD na akcii). Ve srovnatelném období roku 1999 Ford vytvořil provozní zisky 2,48 mld USD (2,00 na akcii).

V souladu s předchozími prohlášeními stála Ford restrukturalizace provozů v Evropě jednu miliardu USD (0,83 USD na akcii). Další 2,3 mld USD (1,84 USD na akcii) si vyžádalo oddělení společnosti Visteon, významného světového dodavatele automobilových dílů a komponentů. Se započtením těchto výdajů vykázal Ford ve 2. čtvrtletí ztrátu 577 miliónů USD (0,47 USD na akcii). Ve stejném období roku 1999 zaplatil Ford v souvislosti s akvizicí společnosti Volvo Cars jednorázové poplatky v hodnotě 146 miliónů USD (0,11 USD na akcii). Se zahrnutím těchto poplatků činily provozní zisky Fordu ve srovnatelném období uplynulého roku 2,34 mld USD (1,89 USD na akcii). Tržby společnosti se vyšplhaly na rekordních 44,5 mld USD, což je o 6 % více než ve 2. čtvrtletí roku 1999, kdy činily 41,9 mld USD.

“K dalšímu zlepšení nás dovedly nové velmi populární modely a celkově silná modelová řada,” uvedl prezident a generální ředitel Ford Motor Company Jacques Nasser. “Vedle toho urychlujeme transformaci Ford Motor Company a rozvíjíme svou činnost na poli elektronického obchodování. Významnými milníky v uplynulém čtvrtletí se pro nás staly koupě Land Roveru, obtížná, ale rozhodná restrukturalizace v Evropě a oddělení korporace Visteon.”

28. června se Visteon stal nezávislou společností a 100 % akcií bylo převedeno akcionářům Fordu. Zisky Visteonu byly proto uvedeny zvlášť a jsou zahrnuty do celkových výsledků Fordu jako nepokračující operace, která je vyčleněna z výsledků Fordu z činností přímo souvisejících s automobily.

ČINNOSTI PŘÍMO SOUVISEJÍCÍ S AUTOMOBILY: Zisky Fordu z činností přímo souvisejících s automobily činily v celosvětovém měřítku ve 2. čtvrtletí 2,1 mld USD, což znamená 15 % nárůst ve srovnání se stejným obdobím uplynulého roku. Příjmy z automobilových činností dosáhly ve 2. čtvrtletí 37,4 mld USD, což je o 5 % více než ve 2. čtvrtletí loňského roku. Celosvětový objem prodeje Fordu dosáhl rekordních 1,99 mil. vozů ve srovnání s 1,93 milióny prodaných vozů ve stejném období předchozího roku.

Severní Amerika: Zde Ford dosáhl rekordu: 1,8 mld USD provozního zisku znamená o 127 mil. USD více než ve 2. čtvrtletí loňského roku. Celkový počet prodaných vozů v USA vzrostl v porovnání se stejným obdobím roku 1999 o 5 % a činil rekordních 1,19 mil. vozů. Vysokému počtu prodaných vozů napomohla zejména neustávající popularita modelů Ford Focus, Fordů série F, Ford Explorer, Ford Expedition, Lincoln LS, Jaguar S-Type, Volvo S40 a Volvo V70.

Trhy dalších zemí: Na trzích Evropy, jižní Ameriky, Asie a Tichomoří činily provozní zisky 228 mil. USD, což je o 147 mil. USD více než ve srovnatelném období loňského roku. V Evropě dosáhly provozní zisky z činností přímo související s automobily 156 mil. USD ve srovnání s 206 mil. USD ve stejném období roku 1999.

“Jsme přesvědčeni, že díky našemu plánu na zvýšení efektivity, snížení kapacit a fixních nákladů, a také díky zvýšení naší aktivity na trhu se 45 významnými novými produkty v nadcházejících pěti letech se Fordu v Evropě podaří vrátit k trvalému růstu,” sdělil Jacques Nasser.

FORD CREDIT: Tato finanční společnost, zabývající se především leasingem značky Ford, vykázala ve 2. čtvrtletí zisky ve výši 388 mil. USD – o 16 % více než ve 2. čtvrtletí roku 1999.

HERTZ: Korporace Hertz oznámila ve 2. čtvrtletí rekordní zisky ve výši 104 mil. USD, což je oproti roku 1999 nárůst o 18 %. Podíl Fordu na ziscích korporace Hertz činil 84 mil. USD.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků