Ford ve 3. čtvrtletí vykázal zisk

Společnost Ford Motor Company vykázala ve 3. čtvrtletí čistý zisk ve výši 888 milionů dolarů (53 centů na akcii). Zisk z průběžných operací za třetí čtvrtletí loňského roku činil 959 milionů (78 centů na akcii).
Ford ve 3. čtvrtletí vykázal zisk
Společnost Ford Motor Company vykázala ve 3. čtvrtletí čistý zisk ve výši 888 milionů dolarů (53 centů na akcii). Zisk z průběžných operací za třetí čtvrtletí loňského roku činil 959 milionů (78 centů na akcii). Pokles zisku o 71 milionů byl zaviněn dopadem probíhajícího stahování pneumatik Firestone. Nebýt této skutečnosti, dosáhly by zisky ve třetím čtvrtletí dalšího rekordu.

“Vybavit naše zákazníky dobrými pneumatikami je pro nás důležitější, než dosahovat krátkodobých zisků, “ uvedl prezident a generální ředitel Ford Motor Company Jacques Nasser. “Bylo to těžké čtvrtletí nejen pro naše zákazníky, ale i pro zaměstnance, dealery a akcionáře. Jsme odhodláni dokončit výměnu pneumatik Firestone, co nejdříve. Věříme však, že tyto solidní výsledky demonstrují jak kvalitu našich výrobků, tak i zdravý základ naší společnosti a dále pracujeme na tom, abychom se stali vedoucí společností v oboru automobilových produktů a služeb pro zákazníky.“

Činnosti přímo související s automobily: Zisky Fordu z činností přímo souvisejících s automobily činily v celosvětovém měřítku ve 3. čtvrtletí 391 milionů dolarů. Pro srovnání: zisk za 3. čtvrtletí roku 1999 činil 535 milionů USD. Příjmy z automobilových činností dosáhly ve 2. čtvrtletí 33 mld USD, což je o 2 mld více, než v minulém roce. Celosvětově Ford prodal 1,7 mil. vozů – tedy o 3 % více než ve srovnatelném období minulého roku.

V Severní Americe to bylo v tomto čtvrtletí 769 mil. Pokles příjmů v této oblasti proti minulému roku činí 98 milionů dolarů.

Celkový počet prodaných vozů v USA vzrostl v porovnání se stejným obdobím roku 1999 o 5 % a činil rekordních 1 mil. vozů. Vysokému počtu prodaných vozů napomohla zejména neustávající popularita modelů Ford Focus, Fordů série F a Fordu Explorer Sport Trac.

Na trzích Evropy, jižní Ameriky, Asie a Tichomoří vykázala Ford Motor Company ztrátu v hodnotě 378 milionů. Pro srovnání v loňském roce činila ztráta z těchto činností 332 milionů USD.

FORD CREDIT:
Tato finanční společnost, zabývající se především leasingem značky Ford, vykázala ve 2. čtvrtletí zisky ve výši 386 mil. USD – o 69 milionů resp. 22% více než ve 3. čtvrtletí roku 1999.

HERTZ: Korporace Hertz oznámila ve 3. čtvrtletí rekordní zisky ve výši 143 mil. USD. V roce 1999 to bylo ve srovnatelném období jen 139 milionů USD. Podíl Fordu na ziscích korporace Hertz ve třetím čtvrtletí roku 2000 činil 116 mil. USD.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků