Ford ve 3. čtvrtletí vykázal zisk

Společnost Ford Motor Company vykázala ve 3. čtvrtletí čistý zisk ve výši 888 milionů dolarů (53 centů na akcii). Zisk z průběžných operací za třetí čtvrtletí loňského roku činil 959 milionů (78 centů na akcii).
Ford ve 3. čtvrtletí vykázal zisk
Společnost Ford Motor Company vykázala ve 3. čtvrtletí čistý zisk ve výši 888 milionů dolarů (53 centů na akcii). Zisk z průběžných operací za třetí čtvrtletí loňského roku činil 959 milionů (78 centů na akcii). Pokles zisku o 71 milionů byl zaviněn dopadem probíhajícího stahování pneumatik Firestone. Nebýt této skutečnosti, dosáhly by zisky ve třetím čtvrtletí dalšího rekordu.

“Vybavit naše zákazníky dobrými pneumatikami je pro nás důležitější, než dosahovat krátkodobých zisků, “ uvedl prezident a generální ředitel Ford Motor Company Jacques Nasser. “Bylo to těžké čtvrtletí nejen pro naše zákazníky, ale i pro zaměstnance, dealery a akcionáře. Jsme odhodláni dokončit výměnu pneumatik Firestone, co nejdříve. Věříme však, že tyto solidní výsledky demonstrují jak kvalitu našich výrobků, tak i zdravý základ naší společnosti a dále pracujeme na tom, abychom se stali vedoucí společností v oboru automobilových produktů a služeb pro zákazníky.“

Činnosti přímo související s automobily: Zisky Fordu z činností přímo souvisejících s automobily činily v celosvětovém měřítku ve 3. čtvrtletí 391 milionů dolarů. Pro srovnání: zisk za 3. čtvrtletí roku 1999 činil 535 milionů USD. Příjmy z automobilových činností dosáhly ve 2. čtvrtletí 33 mld USD, což je o 2 mld více, než v minulém roce. Celosvětově Ford prodal 1,7 mil. vozů – tedy o 3 % více než ve srovnatelném období minulého roku.

V Severní Americe to bylo v tomto čtvrtletí 769 mil. Pokles příjmů v této oblasti proti minulému roku činí 98 milionů dolarů.

Celkový počet prodaných vozů v USA vzrostl v porovnání se stejným obdobím roku 1999 o 5 % a činil rekordních 1 mil. vozů. Vysokému počtu prodaných vozů napomohla zejména neustávající popularita modelů Ford Focus, Fordů série F a Fordu Explorer Sport Trac.

Na trzích Evropy, jižní Ameriky, Asie a Tichomoří vykázala Ford Motor Company ztrátu v hodnotě 378 milionů. Pro srovnání v loňském roce činila ztráta z těchto činností 332 milionů USD.

FORD CREDIT:
Tato finanční společnost, zabývající se především leasingem značky Ford, vykázala ve 2. čtvrtletí zisky ve výši 386 mil. USD – o 69 milionů resp. 22% více než ve 3. čtvrtletí roku 1999.

HERTZ: Korporace Hertz oznámila ve 3. čtvrtletí rekordní zisky ve výši 143 mil. USD. V roce 1999 to bylo ve srovnatelném období jen 139 milionů USD. Podíl Fordu na ziscích korporace Hertz ve třetím čtvrtletí roku 2000 činil 116 mil. USD.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků