Ford: V kolínské továrně začala výroba modelu Fusion

Minulý týden byla v Kolíně nad Rýnem zahájena výroba nového Fordu Fusion. Denně je plánovaná výroba 680 těchto automobilů.
Ford: V kolínské továrně začala výroba modelu Fusion

Celkem by se jich do konce roku mělo vyrobit šedesátdevět tisíc. Což znamená, že kolínská továrna ročně vyrobí v průměru 405 tisíc automobilů, kromě Fusionu se zde totiž vyrábí také nové Fiesta. Do kolínské továrny Ford již investoval více jak 600 miliónů dolarů.

V továrně se na jedné lince vyrábí jak Fusion i Fiesta. Celá koncepce továrny je utvářena tak, aby se skladba vyráběných modelů dala rychle měnit a tím bylo možno pružně reagovat na požadavky trhu.

Klepněte pro větší obrázek

John Fleming, viceprezident pro výrobu Ford of Europe se domnívá, že závod v Kolíně nad Rýnem se po celkové přestavbě stal vzorem moderní a flexibilní automobilové výroby v Evropě.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků