Ford: V kolínské továrně začala výroba modelu Fusion

Minulý týden byla v Kolíně nad Rýnem zahájena výroba nového Fordu Fusion. Denně je plánovaná výroba 680 těchto automobilů.
Ford: V kolínské továrně začala výroba modelu Fusion

Celkem by se jich do konce roku mělo vyrobit šedesátdevět tisíc. Což znamená, že kolínská továrna ročně vyrobí v průměru 405 tisíc automobilů, kromě Fusionu se zde totiž vyrábí také nové Fiesta. Do kolínské továrny Ford již investoval více jak 600 miliónů dolarů.

V továrně se na jedné lince vyrábí jak Fusion i Fiesta. Celá koncepce továrny je utvářena tak, aby se skladba vyráběných modelů dala rychle měnit a tím bylo možno pružně reagovat na požadavky trhu.

Klepněte pro větší obrázek

John Fleming, viceprezident pro výrobu Ford of Europe se domnívá, že závod v Kolíně nad Rýnem se po celkové přestavbě stal vzorem moderní a flexibilní automobilové výroby v Evropě.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků