Ford v dubnu prodal nejvíce aut v historii ČR

Vynikajícím a za pozornost stojícím prodejním výsledkem skončil letošní duben pro český Ford. V ČR totiž bylo zaregistrováno celkem 1785 nových osobních a užitkových vozů s modrým oválem ve znaku, což je dosud nejlepší prodejní výsledek automobilového dovozce za jeden měsíc v celé české historii. Prodejního rekordu dosáhl naposledy loni v červenci, kdy dokázal prodat a zaregistrovat 1590 vozů. Výsledek z letošního dubna je přitom ještě o téměř 200 nových aut lepší, a znamená, že Fordu patřilo 8,6 % českého trhu osobních a lehkých užitkových automobilů.

Po ukončených čtyřech měsících letošního roku je tak Ford díky 5181 zaregistrovaným automobilům opět nejúspěšnějším dovozcem nových automobilů v ČR s celkovým podílem na trhu osobních a lehkých užitkových vozů 7,5 %. Proti dubnu loňského roku zvýšil Ford v ČR své prodeje o takřka neuvěřitelných 71 % a jeho obstarožní, ovšem nedávno faceliftovaný bestseller Ford Fusion je i nadále neprodávanějším dováženým vozem v ČR, zatímco užitkový Ford Transit vede prodejní žebříček v kategoriích do 3000 i 3500 kg.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků