Ford v dubnu prodal nejvíce aut v historii ČR

Vynikajícím a za pozornost stojícím prodejním výsledkem skončil letošní duben pro český Ford. V ČR totiž bylo zaregistrováno celkem 1785 nových osobních a užitkových vozů s modrým oválem ve znaku, což je dosud nejlepší prodejní výsledek automobilového dovozce za jeden měsíc v celé české historii. Prodejního rekordu dosáhl naposledy loni v červenci, kdy dokázal prodat a zaregistrovat 1590 vozů. Výsledek z letošního dubna je přitom ještě o téměř 200 nových aut lepší, a znamená, že Fordu patřilo 8,6 % českého trhu osobních a lehkých užitkových automobilů.

Po ukončených čtyřech měsících letošního roku je tak Ford díky 5181 zaregistrovaným automobilům opět nejúspěšnějším dovozcem nových automobilů v ČR s celkovým podílem na trhu osobních a lehkých užitkových vozů 7,5 %. Proti dubnu loňského roku zvýšil Ford v ČR své prodeje o takřka neuvěřitelných 71 % a jeho obstarožní, ovšem nedávno faceliftovaný bestseller Ford Fusion je i nadále neprodávanějším dováženým vozem v ČR, zatímco užitkový Ford Transit vede prodejní žebříček v kategoriích do 3000 i 3500 kg.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků