Ford v dubnu prodal nejvíce aut v historii ČR

Vynikajícím a za pozornost stojícím prodejním výsledkem skončil letošní duben pro český Ford. V ČR totiž bylo zaregistrováno celkem 1785 nových osobních a užitkových vozů s modrým oválem ve znaku, což je dosud nejlepší prodejní výsledek automobilového dovozce za jeden měsíc v celé české historii. Prodejního rekordu dosáhl naposledy loni v červenci, kdy dokázal prodat a zaregistrovat 1590 vozů. Výsledek z letošního dubna je přitom ještě o téměř 200 nových aut lepší, a znamená, že Fordu patřilo 8,6 % českého trhu osobních a lehkých užitkových automobilů.

Po ukončených čtyřech měsících letošního roku je tak Ford díky 5181 zaregistrovaným automobilům opět nejúspěšnějším dovozcem nových automobilů v ČR s celkovým podílem na trhu osobních a lehkých užitkových vozů 7,5 %. Proti dubnu loňského roku zvýšil Ford v ČR své prodeje o takřka neuvěřitelných 71 % a jeho obstarožní, ovšem nedávno faceliftovaný bestseller Ford Fusion je i nadále neprodávanějším dováženým vozem v ČR, zatímco užitkový Ford Transit vede prodejní žebříček v kategoriích do 3000 i 3500 kg.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků