Ford v červnu opět nejúspěšnějším dovozcem

Měsíc červen byl pro české zastoupení Fordu rekordní. 1291 zaregistrovaných nových osobních i lehkých užitkových automobilů znamenalo první příčku mezi dovozci – a modrý ovál k ní navíc přidal opět i prvenství v počtu zaregistrovaných osobních vozů.

Červen se v počtu registrovaných nových automobilů stal rekordním. Nejen, že Fordu patří již po třetí první příčka mezi dováženými automobily, navíc ale dosáhl nejlepších prodejních výsledků od roku 1997!

Za prvních šest měsíců letošního roku bylo v ČR zaregistrováno celkem 6557 osobních a lehkých užitkových vozů Ford, což v meziročním srovnání znamená zlepšení o celých 17 %!

V registrační tabulce za první pololetí roku 2007 patří opět první příčka mezi importovanými auty bez rozdílu tříd užitkovému Fordu Transit, druhou příčku pak dlouhodobě drží Ford Focus. Rovněž květnový vítěz, Ford Fusion, se v tomto měsíci pohyboval na předních příčkách prodejních tabulek.

„Rekordního červnového výsledku si velice vážíme a jsme si jisti, že není v tomto roce poslední. Naši velmi silnou modelovou řadu rozšiřuje totiž čerstvá posila v podobě nového Fordu Mondeo," komentoval prodejní výsledky Vladimír Vošický, generální ředitel FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. „Již teď se těšíme na výsledky červencové!"

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků