Ford v červnu opět nejúspěšnějším dovozcem

Měsíc červen byl pro české zastoupení Fordu rekordní. 1291 zaregistrovaných nových osobních i lehkých užitkových automobilů znamenalo první příčku mezi dovozci – a modrý ovál k ní navíc přidal opět i prvenství v počtu zaregistrovaných osobních vozů.

Červen se v počtu registrovaných nových automobilů stal rekordním. Nejen, že Fordu patří již po třetí první příčka mezi dováženými automobily, navíc ale dosáhl nejlepších prodejních výsledků od roku 1997!

Za prvních šest měsíců letošního roku bylo v ČR zaregistrováno celkem 6557 osobních a lehkých užitkových vozů Ford, což v meziročním srovnání znamená zlepšení o celých 17 %!

V registrační tabulce za první pololetí roku 2007 patří opět první příčka mezi importovanými auty bez rozdílu tříd užitkovému Fordu Transit, druhou příčku pak dlouhodobě drží Ford Focus. Rovněž květnový vítěz, Ford Fusion, se v tomto měsíci pohyboval na předních příčkách prodejních tabulek.

„Rekordního červnového výsledku si velice vážíme a jsme si jisti, že není v tomto roce poslední. Naši velmi silnou modelovou řadu rozšiřuje totiž čerstvá posila v podobě nového Fordu Mondeo," komentoval prodejní výsledky Vladimír Vošický, generální ředitel FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. „Již teď se těšíme na výsledky červencové!"

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků