Ford v Brně: speciál Focus WRC 2006 a Roman Kresta

Nejčastěji zastoupeným modelem na stánku Ford bude pochopitelně nový Ford Focus. Pro otestování zájmu českých motoristů předvede importér poprvé elegantní čtyřdveřový sedan. Milovníky sportovně laděných strojů pak zaujme zářivě oranžový sportovní Focus ST. Ten bude disponovat přeplňovaným motorem o objemu 2,5 l a výkonu 225 koní a na českých silnicích ho uvidíme ještě koncem tohoto roku. Nejdravějším členem rodiny Focus bude v Brně maketa ostrého soutěžního vozu Ford Focus RS WRC 2006.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

K nejzajímavějším exponátům na autosalonu bude zřejmě patřit inovovaný Ford Mondeo. Tento stále uznávaný etalon kvality ve střední třídě dostál několika vylepšení, která mu dávají ještě elegantnější a více nadčasový vzhled. Jedná se zejména o celou sadu chromových doplňků, čiré sklo zadních skupinových svítilen, či upravené nárazníky. Při jízdě pak řidiči jistě ocení šestistupňové manuální převodovky s pojistkou pro řazení zpětného chodu, které jsou teď součástí základní výbavy většiny modifikací, stejně jako přepracovaný posilovač brzd, který dává řidiči ještě lepší pocit z rychlého nástupu brzdného účinku už při minimálním sešlápnutí pedálu. Nové Mondeo dostalo také ještě bohatší výbavu, včetně například bezdrátového komunikačního systému Blue Tooth.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Několika úprav doznal i populární model Ka, nejmenší Ford se svěže nadrzlým designem. „Káčko“ získalo na eleganci, ale také na ergonomii vnitřního prostoru. V rámci leasingového programu SuperKa je tento vůz jako jediný Ford v historii k dostání za cenu nižší než 200 000 Kč.

Také Ford Galaxy se v Brně představí jako novinka – a to díky novému motoru Tdi 1.9 l / 110 KW. Stopadesát koní výkonu dovolí velkoprostorovému Galaxy maximální rychlost 199 km/h při průměrné spotřebě 6,3 l/100 km. Velkou atrakcí pro návštěvníky se jistě stane i autogramiáda soutěžního jezdce Romana Kresty, která se bude konat v úterý 7.6. od 11.00 hodin na stánku Ford.

Speciál: Ford Focus

Třetí generace Fordu Focus je koncipována jako globální: prakticky stejný model se prodává v Evropě, Americe i Asii. Vznětové motory TDCi a karoserie kombi jsou ale vyhrazeny jen evropským zákazníkům.

Nástupce byl představen 10. dubna 2018 v Londýně.  Stojí na zbrusu nové platformě, slibuje větší vnitřní prostor a zejména zcela nové motory. Vedle známých výbavových linií zahrnuje nabídka také luxusní Vignale i off-roadově založenou verzi Active s větší světlou výškou.

Viz také Ford Mondeo, Ford Galaxy, Ford C-Max

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků