Ford v Brně: speciál Focus WRC 2006 a Roman Kresta

Nejčastěji zastoupeným modelem na stánku Ford bude pochopitelně nový Ford Focus. Pro otestování zájmu českých motoristů předvede importér poprvé elegantní čtyřdveřový sedan. Milovníky sportovně laděných strojů pak zaujme zářivě oranžový sportovní Focus ST. Ten bude disponovat přeplňovaným motorem o objemu 2,5 l a výkonu 225 koní a na českých silnicích ho uvidíme ještě koncem tohoto roku. Nejdravějším členem rodiny Focus bude v Brně maketa ostrého soutěžního vozu Ford Focus RS WRC 2006.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

K nejzajímavějším exponátům na autosalonu bude zřejmě patřit inovovaný Ford Mondeo. Tento stále uznávaný etalon kvality ve střední třídě dostál několika vylepšení, která mu dávají ještě elegantnější a více nadčasový vzhled. Jedná se zejména o celou sadu chromových doplňků, čiré sklo zadních skupinových svítilen, či upravené nárazníky. Při jízdě pak řidiči jistě ocení šestistupňové manuální převodovky s pojistkou pro řazení zpětného chodu, které jsou teď součástí základní výbavy většiny modifikací, stejně jako přepracovaný posilovač brzd, který dává řidiči ještě lepší pocit z rychlého nástupu brzdného účinku už při minimálním sešlápnutí pedálu. Nové Mondeo dostalo také ještě bohatší výbavu, včetně například bezdrátového komunikačního systému Blue Tooth.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Několika úprav doznal i populární model Ka, nejmenší Ford se svěže nadrzlým designem. „Káčko“ získalo na eleganci, ale také na ergonomii vnitřního prostoru. V rámci leasingového programu SuperKa je tento vůz jako jediný Ford v historii k dostání za cenu nižší než 200 000 Kč.

Také Ford Galaxy se v Brně představí jako novinka – a to díky novému motoru Tdi 1.9 l / 110 KW. Stopadesát koní výkonu dovolí velkoprostorovému Galaxy maximální rychlost 199 km/h při průměrné spotřebě 6,3 l/100 km. Velkou atrakcí pro návštěvníky se jistě stane i autogramiáda soutěžního jezdce Romana Kresty, která se bude konat v úterý 7.6. od 11.00 hodin na stánku Ford.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků