Ford uzavře čtrnáct továren a propustí 30 000 zaměstnanců

Třetí největší výrobce automobilů na světě, americký Ford, oznámil, že hodlá uzavřít čtrnáct výrobních závodů a propustit až 30 000 zaměstnanců. Přitom ještě minulý týden to mělo být "pouze" 25 000. Navíc se Ford zbaví 1 700 externích dodavatelů. Tento radikální krok je důsledkem špatné ekonomické situace koncernu, kterému se zejména na jeho hlavním, tedy americkém trhu dlouhodobě nedaří. Jeho tržní podíl postupně klesá a z více než 25 procent v roce 1995 se propadl až na nynějších 18,6 procenta. Ford stabilně vykazuje ztráty, za loňský rok to bylo 1,6 mld. dolarů a stále se prohlubuje. Ford uzavřením čtrnácti továren přijde ročně o zhruba 1,2 mil. vozů. Samotné propouštění není u Fordu žádnou novinkou, již v roce 2002 propustil téměř 35 tis. zaměstnanců a uzavřel pět továren, ovšem nejnovější krok je daleko nejrozsáhlejší v historii celého koncernu.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků