Ford uvádí limitované edice pick-upu Ranger. Zvolíte Stormtrak nebo Wolftrak?

Další den, další limitovaná edice. Ford rozšiřuje nabídku svého pick-upu v Evropě o nové verze.

K současné výbavě Wildtrak nebo britské limitované edici MS-RT přibydou v nabídce evropského Fordu další varianty pick-upu Ranger. Přesněji hned dvě limitované edice Stormtrak a Wolftrak. Každá má trochu jiné zaměření, výbavu i použitou motorizaci. Úplným vrcholem modelové řady nicméně nadále zůstává silácký Raptor.

Na fotkách červeně zbarvená edice Stormtrak míří dle Fordu hlavně na aktivně žijící zákazníky, kteří vyžadují terénní schopnosti pick-upu ale také řadu luxusnějších prvků výbavy. Stormtrak vychází ze současné výbavy Wildtrak a dostupný bude v karosářské verzi Double Cab. Červený lak je pro tuto edici exkluzivně na přání (k dispozici je ale i bílá a modrá) a doplňují ho červené detaily začerněné mřížky chladiče.

Ford Mondeo oficiálně končí. Výroba se zastaví v březnu 2022, o vůz není zájem

Ford Mondeo oficiálně končí. Výroba se zastaví v březnu 2022, o vůz není zájem

LED světlomety jsou standardem, stejně jako dodatečná ochrana podvozku a sportovní varianta oblouku za kabinou. Novinkou je pak elektricky ovládaný kryt nákladového prostoru, který začne Ford nabízet také u výchozí výbavy Wildtrak s karoserií Double Cab. Další praktičností je i ochranná vana s posuvným rozdělovačem prostoru korby. Uvnitř najdete kožené sedačky, prošívání červenou nití a další kosmetické maličkosti.

Ranger Stormtrak bude poháněn výlučně vrcholnou naftovou motorizací 2.0 EcoBlue Bi-turbo o výkonu 157 kW (213 koní) a točivém momentu 500 N.m, standardě kombinovanou s přiřaditelným pohonem všech kol a desetistupňovou automatickou převodovkou.

Ford ukazuje novinku Equator. Rodinné SUV pro Čínu se inspirovalo Mercedesem

Ford ukazuje novinku Equator. Rodinné SUV pro Čínu se inspirovalo Mercedesem

Edice Wolftrak je poté určena zákazníkům, kteří touží po spolehlivé průchodnosti terénem a výrazném, nicméně účelném exteriéru. Ford předpokládá, že tato verze zaujme zejména zákazníky podnikající v zemědělství, lesnictví nebo outdoorových aktivitách, ale také soukromé osoby. Nechybí zde trubkový rám korby, který slouží i jako základna pro montáž příslušenství a usnadňuje upevnění nákladu.

Šedý lak Conquer je standardem, taktéž jako matně černá maska, ochranné prvky spodních partií vozu a 17palcová litá kola. Uvnitř se Wolftrak odlišuje také kosmetickými doplňky, navíc jsou pak třeba odolné vkládané rohože.

Evropský Ford stahuje čtyřválcový Mustang. Není o něj zájem, V8 kraluje

Evropský Ford stahuje čtyřválcový Mustang. Není o něj zájem, V8 kraluje

Wolftrak vychází z výbavy Rangeru XLT, pod kapotou má diesel 2.0 EcoBlue naladěný na 125 kW (170 koní) spojený s šestistupňovou manuální převodovkou s redukcí. Pohon všech kol přiřaditelný i za jízdy, elektronická uzávěrka zadního diferenciálu a univerzální terénní pneumatiky taky nechybí.

U evropských prodejců Fordu se oba modely objeví v listopadu letošního roku. Od českého zastoupení už přitom známe první cenovky. Ranger Stormtrak začne na 1.214.200 Kč bez DPH, Wolftrak vyjde levněji od 893.400 Kč bez DPH.

Ford

Henry Ford založil michiganskou automobilku v roce 1903 a proslul zavedením postupů sériové výroby s využitím montážních linek. Tak vznikl první cenově dostupný vůz: Ford model T.

Ford Fiesta •  Ford Focus • Ford Mondeo • Ford S-Max • Ford Galaxy • Ford C-Max • Ford EcoSport • Ford Mustang • Ford Puma • Ford Kuga • Ford Explorer • Ford Tourneo Courier

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky