Ford úspěšný v Evropě i v ČR

Společnost Ford Motor Company, s.r.o., uzavřela první pololetí roku 2006 s významným obchodním úspěchem – a to jak na evropském, tak i na českém trhu.

Za prvních šest měsíců roku tak našlo po celé Evropě své zákazníky přibližně 917 000 nových Fordů, tedy o tři procenta více než za stejné období loňského roku. Jen za měsíc květen se na starém kontinentu prodalo 157 200 vozů Ford, o 11 % více než loni. Nejúspěšnějšími evropskými trhy Fordu, pokud jde o podíl na trhu, jsou nyní Turecko (16,4 %) a Velká Británie (16,3 %). Nejdynamičtějším trhem je naproti tomu Rusko, kde se prodeje proti prvnímu pololetí roku 2005 zvýšily o 20 000 vozů a tedy o 102 %.

Velmi dobře si ovšem modrý ovál vedl i v České republice. Za prvních šest měsíců tu bylo zaregistrováno 5600 nových Fordů, což znamená proti loňsku zvýšení o šest procent. Stejně tak se zvýšil i Fordův podíl na českém trhu, jenž nyní činí 6,3 % (+ 7 %).

Znatelně se také zvýšil podíl vozů financovaných přes značkový FordLeasing, pro nějž se rozhodlo 23 % zákazníků. 

"Z prodejních výsledků za prvních šest měsíců máme pochopitelně radost, už proto, že jasně dokazují, že stále více zákazníků se ztotožňuje se strategií Fordu na českém trhu," řekl generální ředitel FMC, s.r.o., Vladimír Vošický. "Za celý rok bychom v ČR chtěli prodat něco mezi jedenácti a dvanácti tisíci novými vozy – a to již včetně nových modelů S-MAX a Galaxy."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků