Ford úspěšný v Evropě i v ČR

Společnost Ford Motor Company, s.r.o., uzavřela první pololetí roku 2006 s významným obchodním úspěchem – a to jak na evropském, tak i na českém trhu.

Za prvních šest měsíců roku tak našlo po celé Evropě své zákazníky přibližně 917 000 nových Fordů, tedy o tři procenta více než za stejné období loňského roku. Jen za měsíc květen se na starém kontinentu prodalo 157 200 vozů Ford, o 11 % více než loni. Nejúspěšnějšími evropskými trhy Fordu, pokud jde o podíl na trhu, jsou nyní Turecko (16,4 %) a Velká Británie (16,3 %). Nejdynamičtějším trhem je naproti tomu Rusko, kde se prodeje proti prvnímu pololetí roku 2005 zvýšily o 20 000 vozů a tedy o 102 %.

Velmi dobře si ovšem modrý ovál vedl i v České republice. Za prvních šest měsíců tu bylo zaregistrováno 5600 nových Fordů, což znamená proti loňsku zvýšení o šest procent. Stejně tak se zvýšil i Fordův podíl na českém trhu, jenž nyní činí 6,3 % (+ 7 %).

Znatelně se také zvýšil podíl vozů financovaných přes značkový FordLeasing, pro nějž se rozhodlo 23 % zákazníků. 

"Z prodejních výsledků za prvních šest měsíců máme pochopitelně radost, už proto, že jasně dokazují, že stále více zákazníků se ztotožňuje se strategií Fordu na českém trhu," řekl generální ředitel FMC, s.r.o., Vladimír Vošický. "Za celý rok bychom v ČR chtěli prodat něco mezi jedenácti a dvanácti tisíci novými vozy – a to již včetně nových modelů S-MAX a Galaxy."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků