Ford úspěšný v Evropě i v ČR

Společnost Ford Motor Company, s.r.o., uzavřela první pololetí roku 2006 s významným obchodním úspěchem – a to jak na evropském, tak i na českém trhu.

Za prvních šest měsíců roku tak našlo po celé Evropě své zákazníky přibližně 917 000 nových Fordů, tedy o tři procenta více než za stejné období loňského roku. Jen za měsíc květen se na starém kontinentu prodalo 157 200 vozů Ford, o 11 % více než loni. Nejúspěšnějšími evropskými trhy Fordu, pokud jde o podíl na trhu, jsou nyní Turecko (16,4 %) a Velká Británie (16,3 %). Nejdynamičtějším trhem je naproti tomu Rusko, kde se prodeje proti prvnímu pololetí roku 2005 zvýšily o 20 000 vozů a tedy o 102 %.

Velmi dobře si ovšem modrý ovál vedl i v České republice. Za prvních šest měsíců tu bylo zaregistrováno 5600 nových Fordů, což znamená proti loňsku zvýšení o šest procent. Stejně tak se zvýšil i Fordův podíl na českém trhu, jenž nyní činí 6,3 % (+ 7 %).

Znatelně se také zvýšil podíl vozů financovaných přes značkový FordLeasing, pro nějž se rozhodlo 23 % zákazníků. 

"Z prodejních výsledků za prvních šest měsíců máme pochopitelně radost, už proto, že jasně dokazují, že stále více zákazníků se ztotožňuje se strategií Fordu na českém trhu," řekl generální ředitel FMC, s.r.o., Vladimír Vošický. "Za celý rok bychom v ČR chtěli prodat něco mezi jedenácti a dvanácti tisíci novými vozy – a to již včetně nových modelů S-MAX a Galaxy."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků