Ford ukončí výrobu modelů C-Max a Grand C-Max. O rodinná MPV není zájem

Dřívější spekulace se potvrzují a Ford již zanedlouho ukončí výrobu rodinných MPV C-Max a Grand C-Max. O modely už prý není takový zájem.

O rodinná MPV je stále menší zájem a automobilka se chce více soustředit na mnohem ziskovější část svého portfolia modelů. Tyto informace nyní oficiálně zazněly od evropské odnože Fordu, která se rozhodla nadobro ukončit výrobu modelů C-Max a jeho větší varianty Grand C-Max.

Nový VW Amarok použije techniku Fordu. Bude stát na základě pick-upu Ranger

Nový VW Amarok použije techniku Fordu. Bude stát na základě pick-upu Ranger

Produkce obou modelů v německé továrně v Saarlouis tak zanikne už letos v červnu. Ford podle všeho za poslední dobu zaznamenal razantní pokles zájmu o tato MPV a jejich výroba se automobilce prostě nevyplatí. Fordy C-Max a Grand C-Max budou tedy ukončeny bez přímého nástupce.

Vůbec nejziskovější kategorií Fordu v Evropě jsou hatchbacky jako Focus, Fiesta a jejich deriváty, přičemž silný zájem a investice chce automobilka naložit také do stále populárnějšího segmentu crossoverů a SUV. Ostatně, není tomu dlouho, co se objevily zprávy, že Ford pracuje na crossoveru se základem ve Fiestě.

Ford už plánuje náhradu za stárnoucí EcoSport. Možná využije platformu Fiesty

Ford už plánuje náhradu za stárnoucí EcoSport. Možná využije platformu Fiesty

Pracovníci v továrně v Saarlouis prý byli o změnách informováni již dříve a plán výroby je nyní lehčí o noční směny. Ford ovšem neuvádí žádné podrobnosti o případném snižování stavů zaměstnanců. „Děkujeme všem zaměstnancům, kteří tuto nutnou změnu v naší společnosti podporují,“ zaznělo z automobilky.

Ukončení výroby modelů patří k dalšímu kroku, jímž chce Ford upravit využívání nákladů a přepracovat finanční stabilitu svých operací v Německu. Nejde však pouze o evropskou odnož Fordu. Již minulý rok automobilka řádně otřásla základy své nabídky v Severní Americe, kdy tamní portfolio sedanů muselo rovněž udělat místo většímu zájmu o SUV a crossovery.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

dnes | Jan Mička | 14 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků