Ford: Trvale udržitelná mobilita

Ford představil veřejnosti průkopnický projekt nazvaný „TH!NK @bout London“. Jedná se o projekt, jenž v praxi předvede výhody elektromobilů v městské dopravě.
Ford: Trvale udržitelná mobilita

Projekt „TH!NK @bout London“ připravila společnost Ford ve spolupráci s vládními i nevládními organizacemi jakými jsou např. Friends of the Earth (Přátelé Země). Za finanční podpory Vládní agentury Spojeného království (UK Government Agency) se projektu zúčastní řada firem (jako např. BBC a British Telecom) a charitativních organizací. Zástupci těchto společností převzali klíčky od patnácti elektromobilů TH!NK od londýnského starosty Kena Livingstona a zástupců Ford Motor Company.

Dr. Wolfgang Schneider, evropský viceprezident Fordu odpovědný za oblast životního prostředí, u příležitosti slavnostního předání klíčků na londýnském Trafalgarském náměstí řekl: „Projektem „TH!NK @bout London“ se Ford hlásí k zodpovědnosti za hledání stále nových řešení pro trvale udržitelnou mobilitu v 21. století. Očekáváme, že tento projekt přinese cenné zkušenosti a poznatky týkající se používání elektromobilů v městském provozu.“

„Automobily TH!NK city od Fordu jsou malé, tiché vozy s plně recyklovatelnou baterií a s nulovými emisemi, jež v současné době představují jedny z ekologicky nejvyspělejších vozidel pro městský provoz. Jsme pyšní na to, že kombinace ekologicky zodpovědné technologie a obnovitelných zdrojů energie činí tento projekt skutečným milníkem na cestě k trvale udržitelné mobilitě,“konstatoval Dr. Schneider.

Dodavatel energie pro projekt „TH!NK @bout London“ souhlasil s tím, že jako palivo pro zmíněné elekromobily použije výhradně energii z obnovitelných zdrojů (větrnou, solární). Toto vskutku komplexní řešení zaručuje, že během projektu nebude vyloučen ani mikrogram kysličníku uhličitého ani jiných znečišťujících látek.

Vozy TH!NK city byly poprvé představeny v prosinci 1999 v Norsku, kde se vyrábí. V současnosti se prodávají v Norsku, Dánsku a Nizozemí. V dalších vybraných evropských zemích by se měly začít prodávat v příštím roce.

Ford je první automobilkou na světě, která zasvětila samostatnou značku TH!NK vývoji, marketingu a dodávce široké škály ekologicky citlivých řešení pro osobní přepravu. Pod touto značkou jsou vyvíjeny jak elektromobily poháněné akumulátory (jako TH!NK city), tak vozy s elektrickými motory poháněné palivovými články.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků