Ford: Trvale udržitelná mobilita

Ford představil veřejnosti průkopnický projekt nazvaný „TH!NK @bout London“. Jedná se o projekt, jenž v praxi předvede výhody elektromobilů v městské dopravě.
Ford: Trvale udržitelná mobilita

Projekt „TH!NK @bout London“ připravila společnost Ford ve spolupráci s vládními i nevládními organizacemi jakými jsou např. Friends of the Earth (Přátelé Země). Za finanční podpory Vládní agentury Spojeného království (UK Government Agency) se projektu zúčastní řada firem (jako např. BBC a British Telecom) a charitativních organizací. Zástupci těchto společností převzali klíčky od patnácti elektromobilů TH!NK od londýnského starosty Kena Livingstona a zástupců Ford Motor Company.

Dr. Wolfgang Schneider, evropský viceprezident Fordu odpovědný za oblast životního prostředí, u příležitosti slavnostního předání klíčků na londýnském Trafalgarském náměstí řekl: „Projektem „TH!NK @bout London“ se Ford hlásí k zodpovědnosti za hledání stále nových řešení pro trvale udržitelnou mobilitu v 21. století. Očekáváme, že tento projekt přinese cenné zkušenosti a poznatky týkající se používání elektromobilů v městském provozu.“

„Automobily TH!NK city od Fordu jsou malé, tiché vozy s plně recyklovatelnou baterií a s nulovými emisemi, jež v současné době představují jedny z ekologicky nejvyspělejších vozidel pro městský provoz. Jsme pyšní na to, že kombinace ekologicky zodpovědné technologie a obnovitelných zdrojů energie činí tento projekt skutečným milníkem na cestě k trvale udržitelné mobilitě,“konstatoval Dr. Schneider.

Dodavatel energie pro projekt „TH!NK @bout London“ souhlasil s tím, že jako palivo pro zmíněné elekromobily použije výhradně energii z obnovitelných zdrojů (větrnou, solární). Toto vskutku komplexní řešení zaručuje, že během projektu nebude vyloučen ani mikrogram kysličníku uhličitého ani jiných znečišťujících látek.

Vozy TH!NK city byly poprvé představeny v prosinci 1999 v Norsku, kde se vyrábí. V současnosti se prodávají v Norsku, Dánsku a Nizozemí. V dalších vybraných evropských zemích by se měly začít prodávat v příštím roce.

Ford je první automobilkou na světě, která zasvětila samostatnou značku TH!NK vývoji, marketingu a dodávce široké škály ekologicky citlivých řešení pro osobní přepravu. Pod touto značkou jsou vyvíjeny jak elektromobily poháněné akumulátory (jako TH!NK city), tak vozy s elektrickými motory poháněné palivovými články.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků