Ford: Trvale udržitelná mobilita

Ford představil veřejnosti průkopnický projekt nazvaný „TH!NK @bout London“. Jedná se o projekt, jenž v praxi předvede výhody elektromobilů v městské dopravě.
Ford: Trvale udržitelná mobilita

Projekt „TH!NK @bout London“ připravila společnost Ford ve spolupráci s vládními i nevládními organizacemi jakými jsou např. Friends of the Earth (Přátelé Země). Za finanční podpory Vládní agentury Spojeného království (UK Government Agency) se projektu zúčastní řada firem (jako např. BBC a British Telecom) a charitativních organizací. Zástupci těchto společností převzali klíčky od patnácti elektromobilů TH!NK od londýnského starosty Kena Livingstona a zástupců Ford Motor Company.

Dr. Wolfgang Schneider, evropský viceprezident Fordu odpovědný za oblast životního prostředí, u příležitosti slavnostního předání klíčků na londýnském Trafalgarském náměstí řekl: „Projektem „TH!NK @bout London“ se Ford hlásí k zodpovědnosti za hledání stále nových řešení pro trvale udržitelnou mobilitu v 21. století. Očekáváme, že tento projekt přinese cenné zkušenosti a poznatky týkající se používání elektromobilů v městském provozu.“

„Automobily TH!NK city od Fordu jsou malé, tiché vozy s plně recyklovatelnou baterií a s nulovými emisemi, jež v současné době představují jedny z ekologicky nejvyspělejších vozidel pro městský provoz. Jsme pyšní na to, že kombinace ekologicky zodpovědné technologie a obnovitelných zdrojů energie činí tento projekt skutečným milníkem na cestě k trvale udržitelné mobilitě,“konstatoval Dr. Schneider.

Dodavatel energie pro projekt „TH!NK @bout London“ souhlasil s tím, že jako palivo pro zmíněné elekromobily použije výhradně energii z obnovitelných zdrojů (větrnou, solární). Toto vskutku komplexní řešení zaručuje, že během projektu nebude vyloučen ani mikrogram kysličníku uhličitého ani jiných znečišťujících látek.

Vozy TH!NK city byly poprvé představeny v prosinci 1999 v Norsku, kde se vyrábí. V současnosti se prodávají v Norsku, Dánsku a Nizozemí. V dalších vybraných evropských zemích by se měly začít prodávat v příštím roce.

Ford je první automobilkou na světě, která zasvětila samostatnou značku TH!NK vývoji, marketingu a dodávce široké škály ekologicky citlivých řešení pro osobní přepravu. Pod touto značkou jsou vyvíjeny jak elektromobily poháněné akumulátory (jako TH!NK city), tak vozy s elektrickými motory poháněné palivovými články.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků