Ford: Trvale udržitelná mobilita

Ford představil veřejnosti průkopnický projekt nazvaný „TH!NK @bout London“. Jedná se o projekt, jenž v praxi předvede výhody elektromobilů v městské dopravě.
Ford: Trvale udržitelná mobilita

Projekt „TH!NK @bout London“ připravila společnost Ford ve spolupráci s vládními i nevládními organizacemi jakými jsou např. Friends of the Earth (Přátelé Země). Za finanční podpory Vládní agentury Spojeného království (UK Government Agency) se projektu zúčastní řada firem (jako např. BBC a British Telecom) a charitativních organizací. Zástupci těchto společností převzali klíčky od patnácti elektromobilů TH!NK od londýnského starosty Kena Livingstona a zástupců Ford Motor Company.

Dr. Wolfgang Schneider, evropský viceprezident Fordu odpovědný za oblast životního prostředí, u příležitosti slavnostního předání klíčků na londýnském Trafalgarském náměstí řekl: „Projektem „TH!NK @bout London“ se Ford hlásí k zodpovědnosti za hledání stále nových řešení pro trvale udržitelnou mobilitu v 21. století. Očekáváme, že tento projekt přinese cenné zkušenosti a poznatky týkající se používání elektromobilů v městském provozu.“

„Automobily TH!NK city od Fordu jsou malé, tiché vozy s plně recyklovatelnou baterií a s nulovými emisemi, jež v současné době představují jedny z ekologicky nejvyspělejších vozidel pro městský provoz. Jsme pyšní na to, že kombinace ekologicky zodpovědné technologie a obnovitelných zdrojů energie činí tento projekt skutečným milníkem na cestě k trvale udržitelné mobilitě,“konstatoval Dr. Schneider.

Dodavatel energie pro projekt „TH!NK @bout London“ souhlasil s tím, že jako palivo pro zmíněné elekromobily použije výhradně energii z obnovitelných zdrojů (větrnou, solární). Toto vskutku komplexní řešení zaručuje, že během projektu nebude vyloučen ani mikrogram kysličníku uhličitého ani jiných znečišťujících látek.

Vozy TH!NK city byly poprvé představeny v prosinci 1999 v Norsku, kde se vyrábí. V současnosti se prodávají v Norsku, Dánsku a Nizozemí. V dalších vybraných evropských zemích by se měly začít prodávat v příštím roce.

Ford je první automobilkou na světě, která zasvětila samostatnou značku TH!NK vývoji, marketingu a dodávce široké škály ekologicky citlivých řešení pro osobní přepravu. Pod touto značkou jsou vyvíjeny jak elektromobily poháněné akumulátory (jako TH!NK city), tak vozy s elektrickými motory poháněné palivovými články.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků