Ford: Trvale udržitelná mobilita

Ford představil veřejnosti průkopnický projekt nazvaný „TH!NK @bout London“. Jedná se o projekt, jenž v praxi předvede výhody elektromobilů v městské dopravě.
Ford: Trvale udržitelná mobilita

Projekt „TH!NK @bout London“ připravila společnost Ford ve spolupráci s vládními i nevládními organizacemi jakými jsou např. Friends of the Earth (Přátelé Země). Za finanční podpory Vládní agentury Spojeného království (UK Government Agency) se projektu zúčastní řada firem (jako např. BBC a British Telecom) a charitativních organizací. Zástupci těchto společností převzali klíčky od patnácti elektromobilů TH!NK od londýnského starosty Kena Livingstona a zástupců Ford Motor Company.

Dr. Wolfgang Schneider, evropský viceprezident Fordu odpovědný za oblast životního prostředí, u příležitosti slavnostního předání klíčků na londýnském Trafalgarském náměstí řekl: „Projektem „TH!NK @bout London“ se Ford hlásí k zodpovědnosti za hledání stále nových řešení pro trvale udržitelnou mobilitu v 21. století. Očekáváme, že tento projekt přinese cenné zkušenosti a poznatky týkající se používání elektromobilů v městském provozu.“

„Automobily TH!NK city od Fordu jsou malé, tiché vozy s plně recyklovatelnou baterií a s nulovými emisemi, jež v současné době představují jedny z ekologicky nejvyspělejších vozidel pro městský provoz. Jsme pyšní na to, že kombinace ekologicky zodpovědné technologie a obnovitelných zdrojů energie činí tento projekt skutečným milníkem na cestě k trvale udržitelné mobilitě,“konstatoval Dr. Schneider.

Dodavatel energie pro projekt „TH!NK @bout London“ souhlasil s tím, že jako palivo pro zmíněné elekromobily použije výhradně energii z obnovitelných zdrojů (větrnou, solární). Toto vskutku komplexní řešení zaručuje, že během projektu nebude vyloučen ani mikrogram kysličníku uhličitého ani jiných znečišťujících látek.

Vozy TH!NK city byly poprvé představeny v prosinci 1999 v Norsku, kde se vyrábí. V současnosti se prodávají v Norsku, Dánsku a Nizozemí. V dalších vybraných evropských zemích by se měly začít prodávat v příštím roce.

Ford je první automobilkou na světě, která zasvětila samostatnou značku TH!NK vývoji, marketingu a dodávce široké škály ekologicky citlivých řešení pro osobní přepravu. Pod touto značkou jsou vyvíjeny jak elektromobily poháněné akumulátory (jako TH!NK city), tak vozy s elektrickými motory poháněné palivovými články.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Ford Transit 2,2
Rok výroby: 2011
Stav: 46 069 km
Cena: 280 000 Kč
Ford Focus 1,6
Rok výroby: 2012
Stav: 114 106 km
Cena: 170 000 Kč
Ford Kuga 2
Rok výroby: 2009
Stav: 163 746 km
Cena: 256 000 Kč
Ford Focus 1,6
Rok výroby: 2006
Stav: 191 512 km
Cena: 69 000 Kč
Ford Galaxy 1,9
Rok výroby: 2003
Stav: 264 758 km
Cena: 76 000 Kč
Ford Focus 1,6
Rok výroby: 2008
Stav: 148 678 km
Cena: 127 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

včera | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků