Ford Transit zvítězil v Arktickém testu

Nový Ford Transit ověnčený titulem „Dodávka roku 2001“ zaznamenal další úspěch, když zvítězil v prestižním Arktickém testu dodávek (Arctic Van Test 2001), pořádaném v Laponsku
Ford Transit zvítězil v Arktickém testu
Nový Ford Transit ověnčený titulem „Dodávka roku 2001“ zaznamenal další úspěch, když zvítězil v prestižním Arktickém testu dodávek (Arctic Van Test 2001), pořádaném v Laponsku. V náročné soutěži Transit porazil sedm konkurentů z kategorie tzv. " jednotunových" užitkových vozů.

„Mám velkou radost, že si nový Transit vedl tak dobře právě v tomto testu. Tohle vítězství je totiž dalším potvrzením jeho vynikajících užitkových vlastností a schopnosti obstát i v těch nejnáročnějších podmínkách,“ řekl Martin Leach, viceprezident evropského Fordu pro vývoj.

Letošní již osmý ročník Arktického testu uspořádal nejznámější finský časopis zabývající se problematikou užitkových vozů – Auto Tekniikka ja Kuljetus. Testování se zúčastnili novináři z Finska, Norska, Švédska a pobaltských zemí .

Soutěž je určena pro všechny lehké užitkové vozy s nákladovým prostorem o minimálním objemu 6 m3, jejichž celková hmotnost nepřesahuje 3,2 tuny. Ford Transit 280S s předním pohonem poměřoval síly se svými protivníky značek VW, Hyundai, Toyota, Mazda, Citroen, Fiat a Peugeot.

Arktický test dodávek je mimořádně náročné srovnání probíhající v etrémních klimatických podmínkách. Zahrnuje pět dní náročného testování, kdy je hodnocena vhodnost vozu do „arktických“ podmínek. Součástí testovacího programu je například startování při nízkých teplotách, ovladatelnost vozu a kvalita jeho brzd na kluzkém povrchu, trakční schopnosti a další. Jízda na závodním okruhu je kombinována se 1 700 km ujetými na zledovatělých laponských veřejných komunikacích.

Z tohoto vyčerpávajícího testovacího programu vyšel Ford Transit jako jednoznačný vítěz. Zvláště odborná porota ocenila jeho účinný systém ABS, bezpečnost, jízdní komfort, nízkou spotřebu a dlouhé servisní intervaly.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků