Ford Transit zvítězil v Arktickém testu

Nový Ford Transit ověnčený titulem „Dodávka roku 2001“ zaznamenal další úspěch, když zvítězil v prestižním Arktickém testu dodávek (Arctic Van Test 2001), pořádaném v Laponsku
Ford Transit zvítězil v Arktickém testu
Nový Ford Transit ověnčený titulem „Dodávka roku 2001“ zaznamenal další úspěch, když zvítězil v prestižním Arktickém testu dodávek (Arctic Van Test 2001), pořádaném v Laponsku. V náročné soutěži Transit porazil sedm konkurentů z kategorie tzv. " jednotunových" užitkových vozů.

„Mám velkou radost, že si nový Transit vedl tak dobře právě v tomto testu. Tohle vítězství je totiž dalším potvrzením jeho vynikajících užitkových vlastností a schopnosti obstát i v těch nejnáročnějších podmínkách,“ řekl Martin Leach, viceprezident evropského Fordu pro vývoj.

Letošní již osmý ročník Arktického testu uspořádal nejznámější finský časopis zabývající se problematikou užitkových vozů – Auto Tekniikka ja Kuljetus. Testování se zúčastnili novináři z Finska, Norska, Švédska a pobaltských zemí .

Soutěž je určena pro všechny lehké užitkové vozy s nákladovým prostorem o minimálním objemu 6 m3, jejichž celková hmotnost nepřesahuje 3,2 tuny. Ford Transit 280S s předním pohonem poměřoval síly se svými protivníky značek VW, Hyundai, Toyota, Mazda, Citroen, Fiat a Peugeot.

Arktický test dodávek je mimořádně náročné srovnání probíhající v etrémních klimatických podmínkách. Zahrnuje pět dní náročného testování, kdy je hodnocena vhodnost vozu do „arktických“ podmínek. Součástí testovacího programu je například startování při nízkých teplotách, ovladatelnost vozu a kvalita jeho brzd na kluzkém povrchu, trakční schopnosti a další. Jízda na závodním okruhu je kombinována se 1 700 km ujetými na zledovatělých laponských veřejných komunikacích.

Z tohoto vyčerpávajícího testovacího programu vyšel Ford Transit jako jednoznačný vítěz. Zvláště odborná porota ocenila jeho účinný systém ABS, bezpečnost, jízdní komfort, nízkou spotřebu a dlouhé servisní intervaly.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků