Ford Transit zvítězil v Arktickém testu

Nový Ford Transit ověnčený titulem „Dodávka roku 2001“ zaznamenal další úspěch, když zvítězil v prestižním Arktickém testu dodávek (Arctic Van Test 2001), pořádaném v Laponsku
Ford Transit zvítězil v Arktickém testu
Nový Ford Transit ověnčený titulem „Dodávka roku 2001“ zaznamenal další úspěch, když zvítězil v prestižním Arktickém testu dodávek (Arctic Van Test 2001), pořádaném v Laponsku. V náročné soutěži Transit porazil sedm konkurentů z kategorie tzv. " jednotunových" užitkových vozů.

„Mám velkou radost, že si nový Transit vedl tak dobře právě v tomto testu. Tohle vítězství je totiž dalším potvrzením jeho vynikajících užitkových vlastností a schopnosti obstát i v těch nejnáročnějších podmínkách,“ řekl Martin Leach, viceprezident evropského Fordu pro vývoj.

Letošní již osmý ročník Arktického testu uspořádal nejznámější finský časopis zabývající se problematikou užitkových vozů – Auto Tekniikka ja Kuljetus. Testování se zúčastnili novináři z Finska, Norska, Švédska a pobaltských zemí .

Soutěž je určena pro všechny lehké užitkové vozy s nákladovým prostorem o minimálním objemu 6 m3, jejichž celková hmotnost nepřesahuje 3,2 tuny. Ford Transit 280S s předním pohonem poměřoval síly se svými protivníky značek VW, Hyundai, Toyota, Mazda, Citroen, Fiat a Peugeot.

Arktický test dodávek je mimořádně náročné srovnání probíhající v etrémních klimatických podmínkách. Zahrnuje pět dní náročného testování, kdy je hodnocena vhodnost vozu do „arktických“ podmínek. Součástí testovacího programu je například startování při nízkých teplotách, ovladatelnost vozu a kvalita jeho brzd na kluzkém povrchu, trakční schopnosti a další. Jízda na závodním okruhu je kombinována se 1 700 km ujetými na zledovatělých laponských veřejných komunikacích.

Z tohoto vyčerpávajícího testovacího programu vyšel Ford Transit jako jednoznačný vítěz. Zvláště odborná porota ocenila jeho účinný systém ABS, bezpečnost, jízdní komfort, nízkou spotřebu a dlouhé servisní intervaly.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků