Ford Transit zvítězil v Arktickém testu

Nový Ford Transit ověnčený titulem „Dodávka roku 2001“ zaznamenal další úspěch, když zvítězil v prestižním Arktickém testu dodávek (Arctic Van Test 2001), pořádaném v Laponsku
Ford Transit zvítězil v Arktickém testu
Nový Ford Transit ověnčený titulem „Dodávka roku 2001“ zaznamenal další úspěch, když zvítězil v prestižním Arktickém testu dodávek (Arctic Van Test 2001), pořádaném v Laponsku. V náročné soutěži Transit porazil sedm konkurentů z kategorie tzv. " jednotunových" užitkových vozů.

„Mám velkou radost, že si nový Transit vedl tak dobře právě v tomto testu. Tohle vítězství je totiž dalším potvrzením jeho vynikajících užitkových vlastností a schopnosti obstát i v těch nejnáročnějších podmínkách,“ řekl Martin Leach, viceprezident evropského Fordu pro vývoj.

Letošní již osmý ročník Arktického testu uspořádal nejznámější finský časopis zabývající se problematikou užitkových vozů – Auto Tekniikka ja Kuljetus. Testování se zúčastnili novináři z Finska, Norska, Švédska a pobaltských zemí .

Soutěž je určena pro všechny lehké užitkové vozy s nákladovým prostorem o minimálním objemu 6 m3, jejichž celková hmotnost nepřesahuje 3,2 tuny. Ford Transit 280S s předním pohonem poměřoval síly se svými protivníky značek VW, Hyundai, Toyota, Mazda, Citroen, Fiat a Peugeot.

Arktický test dodávek je mimořádně náročné srovnání probíhající v etrémních klimatických podmínkách. Zahrnuje pět dní náročného testování, kdy je hodnocena vhodnost vozu do „arktických“ podmínek. Součástí testovacího programu je například startování při nízkých teplotách, ovladatelnost vozu a kvalita jeho brzd na kluzkém povrchu, trakční schopnosti a další. Jízda na závodním okruhu je kombinována se 1 700 km ujetými na zledovatělých laponských veřejných komunikacích.

Z tohoto vyčerpávajícího testovacího programu vyšel Ford Transit jako jednoznačný vítěz. Zvláště odborná porota ocenila jeho účinný systém ABS, bezpečnost, jízdní komfort, nízkou spotřebu a dlouhé servisní intervaly.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků