Ford Transit získal v Irsku prestižní titul

Ford Transit získal v Irsku prestižní titul Semperit Irish Van of the Year, tedy nejlepší dodávky roku 2001. V soutěži pořádané Irskou asociací motoristických novinářů vyhrál Transit s rekordním náskokem...
Ford Transit získal v Irsku prestižní titul
Ford Transit získal v Irsku prestižní titul Semperit Irish Van of the Year, tedy nejlepší dodávky roku 2001. V soutěži pořádané Irskou asociací motoristických novinářů vyhrál Transit s rekordním náskokem, když vybojoval rekordních a neuvěřitelných 70% všech platných hlasů. Jeho vítězství je o to cennější, že se v soutěži utkávají vozy více kategorií, což činí konkurenci mnohem tvrdší. Ford Transit tak zcela zastínil vozy jako Nissan Cabstar či Opel Movano, ale i užitkové verze vozů Nissan Almera, Renault Clio a Volkswagen Golf. K vlastnostem, na něž se porota nejvíce zaměřila, patří užitná hodnota, spolehlivost, všestrannost a hodnota vozu při opětovném prodeji.

Ford Transit předcházející generace zvítězil ve stejné soutěži již v roce 1995.

Ocenění převzal Eddie Nolan, prezident a výkonný ředitel společnosti Henry Ford & Son Limited, irského importéra vozů s modrým oválem ve znaku. Nolan při této příležitosti připomněl unikátní koncepci nového Transitu. „Systém obou koncepcí pohonu, tj. předních i zadních kol, které jsou vestavěny do téže podvozkové plošiny, znamená bez pochyby obrovský konstrukční úspěch, který v oblasti užitkových vozů nemá konkurenci. Transit má na zdejším trhu bezkonkurenční tradici, která trvá celých 35 let. Převážnou část této doby vytrvale vede žebříček dodávkových vozů. Vycházíme z této tradice a jsme si jisti, že se pozice Transitu na irském trhu v nejbližších letech ještě posílí."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků
Minitest VW T-Roc 1.5 TSI a 2.0 TSI: Dvakrát podstatně jinak

VW T-Roc 1.5 TSI vs 2.0 TSI (minitest)

Vyzkoušeli jsme dvě zážehové zážehové verze Volkswagenu T-Roc. Významně se liší i výbavou.

7.  6.  2018 | Milan Lažanský | 36 příspěvků