Ford Transit získal v Irsku prestižní titul

Ford Transit získal v Irsku prestižní titul Semperit Irish Van of the Year, tedy nejlepší dodávky roku 2001. V soutěži pořádané Irskou asociací motoristických novinářů vyhrál Transit s rekordním náskokem...
Ford Transit získal v Irsku prestižní titul
Ford Transit získal v Irsku prestižní titul Semperit Irish Van of the Year, tedy nejlepší dodávky roku 2001. V soutěži pořádané Irskou asociací motoristických novinářů vyhrál Transit s rekordním náskokem, když vybojoval rekordních a neuvěřitelných 70% všech platných hlasů. Jeho vítězství je o to cennější, že se v soutěži utkávají vozy více kategorií, což činí konkurenci mnohem tvrdší. Ford Transit tak zcela zastínil vozy jako Nissan Cabstar či Opel Movano, ale i užitkové verze vozů Nissan Almera, Renault Clio a Volkswagen Golf. K vlastnostem, na něž se porota nejvíce zaměřila, patří užitná hodnota, spolehlivost, všestrannost a hodnota vozu při opětovném prodeji.

Ford Transit předcházející generace zvítězil ve stejné soutěži již v roce 1995.

Ocenění převzal Eddie Nolan, prezident a výkonný ředitel společnosti Henry Ford & Son Limited, irského importéra vozů s modrým oválem ve znaku. Nolan při této příležitosti připomněl unikátní koncepci nového Transitu. „Systém obou koncepcí pohonu, tj. předních i zadních kol, které jsou vestavěny do téže podvozkové plošiny, znamená bez pochyby obrovský konstrukční úspěch, který v oblasti užitkových vozů nemá konkurenci. Transit má na zdejším trhu bezkonkurenční tradici, která trvá celých 35 let. Převážnou část této doby vytrvale vede žebříček dodávkových vozů. Vycházíme z této tradice a jsme si jisti, že se pozice Transitu na irském trhu v nejbližších letech ještě posílí."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků