Ford Transit získal v Irsku prestižní titul

Ford Transit získal v Irsku prestižní titul Semperit Irish Van of the Year, tedy nejlepší dodávky roku 2001. V soutěži pořádané Irskou asociací motoristických novinářů vyhrál Transit s rekordním náskokem...
Ford Transit získal v Irsku prestižní titul
Ford Transit získal v Irsku prestižní titul Semperit Irish Van of the Year, tedy nejlepší dodávky roku 2001. V soutěži pořádané Irskou asociací motoristických novinářů vyhrál Transit s rekordním náskokem, když vybojoval rekordních a neuvěřitelných 70% všech platných hlasů. Jeho vítězství je o to cennější, že se v soutěži utkávají vozy více kategorií, což činí konkurenci mnohem tvrdší. Ford Transit tak zcela zastínil vozy jako Nissan Cabstar či Opel Movano, ale i užitkové verze vozů Nissan Almera, Renault Clio a Volkswagen Golf. K vlastnostem, na něž se porota nejvíce zaměřila, patří užitná hodnota, spolehlivost, všestrannost a hodnota vozu při opětovném prodeji.

Ford Transit předcházející generace zvítězil ve stejné soutěži již v roce 1995.

Ocenění převzal Eddie Nolan, prezident a výkonný ředitel společnosti Henry Ford & Son Limited, irského importéra vozů s modrým oválem ve znaku. Nolan při této příležitosti připomněl unikátní koncepci nového Transitu. „Systém obou koncepcí pohonu, tj. předních i zadních kol, které jsou vestavěny do téže podvozkové plošiny, znamená bez pochyby obrovský konstrukční úspěch, který v oblasti užitkových vozů nemá konkurenci. Transit má na zdejším trhu bezkonkurenční tradici, která trvá celých 35 let. Převážnou část této doby vytrvale vede žebříček dodávkových vozů. Vycházíme z této tradice a jsme si jisti, že se pozice Transitu na irském trhu v nejbližších letech ještě posílí."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků