Ford Tourneo Custom Plug-In Hybrid: Litrový tříválec zde hraje druhé housle

Ford se drží na silné vlně elektrifikace svých modelů a do nabídky tak nyní přivádí i plug-in hybridní variantu velkoprostorového modelu Tourneo Custom.

Ford nebere svá prohlášení o postupné elektrifikaci celého modelového portfolia na lehkou váhu. Hybridní techniky se již dočkalo Mondeo, zanedlouho přibude tato možnost k motorizacím Focusu, Fiesty a nová SUV jako Explorer a Kuga už také hledí především na elektrifikovaný pohon. V rámci akce Go Further v Amsterdamu tak Ford mimo jiné představil i plug-in hybridní verzi civilní dodávky Tourneo Custom.

Velkoprostorový, osmimístný model tak dostává ústrojí v kombinaci zážehového tříválce 1.0 EcoBoost a elektromotoru/generátoru, napájeného 14kWh lithium-ion baterií. Přední kola Tournea Custom Plug-In Hybrid však roztáčí výhradně elektromotor a malý spalovací motor zde funguje pouze k dobíjení baterie v případě potřeby.

Velký návrat Fordu Puma! Už to není sporťák, ale hybridní crossover

Velký návrat Fordu Puma! Už to není sporťák, ale hybridní crossover

Čistě na elektřinu dokáže hybrid ujet až 50 km, s pomocí spalovacího motoru pak lze bez doplňování paliva nebo dobíjení urazit vzdálenost až 500 km. Vstup pro připojení napájecího kabelu se nachází v oblasti předního nárazníku. Dobíjení na 100 % kapacity z běžné domácí rozvodné sítě pod napětím 240 V a proudem 10 A má trvat 5 hodin. Při využití průmyslové rozvodné sítě 240 V a proudu 16 nebo 32 A se doba nabíjení zkrátí na tři hodiny.

Ford také uvádí, že rovněž s hybridním ústrojím se povedlo zachovat stejný vnitřní prostor dodávky jako třeba u Tournea Custom s klasickým vznětovým motorem. Bateriový modul je uložen v podlaze vozu a interiér stále nabízí možnost otočit sedadla ve dvou zadních řadách proti sobě do „konferenčního“ formátu.

Nový Ford Kuga oficiálně: Prostornější, vybavenější a s celou řadou hybridů!

Nový Ford Kuga oficiálně: Prostornější, vybavenější a s celou řadou hybridů!

Hybridní Tourneo Custom bude nabízeno pouze ve vysokém stupni výbavy Titanium. Ve standardní výbavě tak najdete třeba automatickou klimatizaci, infotainment systém SYNC 3 s hlasovým/dotykovým ovládáním a kompatibilitou Apple CarPlay i Android Auto, WiFi hot-spot až pro deset zařízení či dálkový přístup k vozu skrze mobilní aplikaci.

Nebude pak chybět zásoba asistenčních systémů včetně hlídání mrtvých úhlů s podporou přívěsu o délce až deset metrů, adaptivní tempomat s inteligentním omezovačem rychlosti, systém automatického navrácení do jízdního pruhu, aktivní parkovací asistent a předkolizní asistent s detekcí chodců, který funguje i v noci.

První vozy se dostanou k zákazníkům na konci roku 2019. Kromě civilního Tournea Custom pak Ford plánuje nabídnout hybridní ústrojí také v užitkovém Transitu.

Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, proč je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

19.  11.  2019 | Petr Schnagl | 66 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků