Ford stále v plusu

Praha, 13. října 2004 – Velmi dobrý prodejní výsledek v měsíci září přinesl Fordu v ČR další upevnění jeho vedoucí pozice mezi těmi automobilovými importéry v ČR, kteří  reportují své prodejní  výsledky v souladu s pravidly SDA a zahrnují do statistik jen vozy prodané a předané v České republice.

V září prodal Ford v ČR celkem  924 nových vozidel, za prvních devět měsíců potom celkem 7824 osobních a užitkových vozů. Tento výsledek znamená ve srovnání s prvními osmi měsíci  roku 2003 zlepšení o 10% a to i přes to, že celkový objem trhu s novými vozy v ČR oproti loňsku stále významně klesá (dle statistik SDA pokles 5,4% oproti roku 2003).

Nejprodávanějším Fordem v ČR je stále atraktivní model Focus s 2031 prodanými auty. Druhé místo patří kompaktnímu rodinnému vozu Ford Fiesta (1821), třetí je pak Ford Mondeo s 1064 prodanými vozy. Stále stoupající tendenci vykazují i prodejní čísla nejnovějšího Fordu na českém trhu, kompaktního minivanu Focus C-Max, jenž letos už oslovil 465 zákazníků.

Mezi užitkovými vozy byl v ČR tradičně největší zájem o model Transit s 1540 prodanými vozy a menší Transit Connect (156). Kromě toho dalších 156 Transitů a 138 Connectů bylo zaregistrováno jako osobní vozy. Včetně dalších modelů jako je Fiesta Van a Ranger bylo od počátku roku prodáno celkem 1847 užitkových vozů.

"I v září byly naše prodeje velmi dobré," komentoval výsledek českého Fordu jeho generální ředitel Vladimír Vošický. "Stále ve srovnání s loňským rokem držíme dvojciferný růst prodejů – a to i přes celkový propad trhu. K tomu nám pořád patří i pozice skutečného nejúspěšnějšího dovozce. S takovou bilancí jsem velmi spokojen!"

Podíl osobních a užitkových vozů se může lišit od statistik SDA.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků