Ford stále v plusu

Praha, 13. října 2004 – Velmi dobrý prodejní výsledek v měsíci září přinesl Fordu v ČR další upevnění jeho vedoucí pozice mezi těmi automobilovými importéry v ČR, kteří  reportují své prodejní  výsledky v souladu s pravidly SDA a zahrnují do statistik jen vozy prodané a předané v České republice.

V září prodal Ford v ČR celkem  924 nových vozidel, za prvních devět měsíců potom celkem 7824 osobních a užitkových vozů. Tento výsledek znamená ve srovnání s prvními osmi měsíci  roku 2003 zlepšení o 10% a to i přes to, že celkový objem trhu s novými vozy v ČR oproti loňsku stále významně klesá (dle statistik SDA pokles 5,4% oproti roku 2003).

Nejprodávanějším Fordem v ČR je stále atraktivní model Focus s 2031 prodanými auty. Druhé místo patří kompaktnímu rodinnému vozu Ford Fiesta (1821), třetí je pak Ford Mondeo s 1064 prodanými vozy. Stále stoupající tendenci vykazují i prodejní čísla nejnovějšího Fordu na českém trhu, kompaktního minivanu Focus C-Max, jenž letos už oslovil 465 zákazníků.

Mezi užitkovými vozy byl v ČR tradičně největší zájem o model Transit s 1540 prodanými vozy a menší Transit Connect (156). Kromě toho dalších 156 Transitů a 138 Connectů bylo zaregistrováno jako osobní vozy. Včetně dalších modelů jako je Fiesta Van a Ranger bylo od počátku roku prodáno celkem 1847 užitkových vozů.

"I v září byly naše prodeje velmi dobré," komentoval výsledek českého Fordu jeho generální ředitel Vladimír Vošický. "Stále ve srovnání s loňským rokem držíme dvojciferný růst prodejů – a to i přes celkový propad trhu. K tomu nám pořád patří i pozice skutečného nejúspěšnějšího dovozce. S takovou bilancí jsem velmi spokojen!"

Podíl osobních a užitkových vozů se může lišit od statistik SDA.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

dnes | Radek Pecák
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 27 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků