Ford si u nás za minulý rok výrazně polepšil

Společnost Ford Motor Company uzavřela rok 2002 v České republice s velmi dobrým prodejním výsledkem. Na své konto si totiž připsala celkem 7807 prodaných vozů – a polepšila si tak ve srovnání s rokem 2001 ve všech důležitých kategoriích.

Za loňský rok tak na české silnice vyjelo 4946 nových osobních vozů Ford, což znamená celkové zvýšení prodejů o 7,3 %. Nejprodávanějším osobním Fordem v ČR byl nestárnoucí Focus, který už vstoupil do pátého roku své přítomnosti na českém trhu. Pro Ford Focus se rozhodlo 2203 zákazníků, o 9,9 % více než v roce 2001. Velmi dobře se Fordu dařilo i ve střední třídě s modelem Mondeo: 1818 prodaných vozů znamená zvýšení prodejů o 2,9 procenta.

Úspěch slavil i nový, skutečný rodinný vůz na českém trhu, Ford Fiesta. I přesto, že byla Fiesta oficiálně představena až na podzim loňského roku, našla již 533 zákazníků. Dohromady si tak Ford v osobních automobilech polepšil o 7,3 % a to ho řadí na 6. místo mezi všemi značkami na českém trhu, tedy o místo výše než v roce 2001.

V kategorii lehkých a středních užitkových vozů je Ford i nadále suverénní českou jedničkou – a to zejména díky velkému a trvalému prodejnímu úspěchu Fordu Transit. Ten loni v ČR našel 2808 nových zákazníků – tedy o patnáct procent více než v roce 2001 – a zákonitě si tak udržel titul neprodávanějšího užitkového vozu napříč všemi kategoriemi. Celkově Ford zaznamenal 2861 prodaných užitkových vozů – a to znamená zlepšení o více než 12 procent!

V součtu obou kategorií si pak Ford na českém trhu polepšil o rovných 9 procent, což ho řadí na čtvrté místo mezi dovozci a na páté mezi všemi značkami.

"S našimi loňskými prodejními výsledky jsme velmi spokojeni", komentoval Fordův úspěch jeho generální ředitel Vladimír Vošický. "Zvýšili jsme celkové prodeje o devět procent i přesto, že celý trh šel dolů – a za to se opravdu nemusíme stydět. Důležité však je, že jsme se dokázali zlepšit nejen mezi užitkovými vozy, kde jsme vždycky byli silní, ale také v oblasti osobních automobilů. V tomto trendu hodláme také pokračovat.

Pro letošní rok očekáváme zvýšení prodeje o dalších devět procent, to znamená, že plánujeme prodat nejméně 8 500 osobních a užitkových vozů. Jsem si jist, že to s novinkami, které letos uvedeme na trh, a s našimi nosnými modely, dokážeme", řekl k prodejním výsledkům FMC, s.r.o. generální ředitel firmy Vladimír Vošický.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků