Ford si nevzal dovolenou: výsledky za srpen 2004

Praha, 8. září 2004 – Dobrý prodejní výsledek za měsíc srpen znamenal pro český Ford další upevnění jeho pozice jedničky mezi automobilovými importéry v ČR, kteří reportují své prodejní výsledky v souladu s pravidly SDA a zahrnují do statistik jen vozy prodané a předané v České republice.

V srpnu, který bývá kvůli době prázdnin a dovolených prodejně tradičně slabší, tu Ford prodal celkem 649 nových aut a za prvních osm měsíců pak celkem 6900 osobních a užitkových vozů. Tento výsledek znamená ve srovnání s prvními osmi měsíci roku 2003 zlepšení o více než 11 % a to i přes to, že celkový trh novými vozy byl v ČR ve stejném období slabší než loni.

Nejprodávanějším Fordem v ČR je stále atraktivní model Focus s 1762 prodanými auty. Druhé místo patří kompaktnímu rodinnému vozu Ford Fiesta (1591), třetí je pak Ford Mondeo s 946 prodanými vozy. Stále stoupající tendenci vykazují i prodejní čísla nejnovějšího Fordu na českém trhu, kompaktního minivanu Focus  C-Max, jenž letos zatím našel 433 zákazníků.

Mezi užitkovými vozy byl v ČR tradičně největší zájem o model Transit s 1365 prodanými vozy a menší Transit Connect (244). Kromě toho bylo dalších 268 Transitů a Connectů zaregistrováno jako osobní vozy.

"I přes prázdninové období byly naše prodeje v srpnu velmi slušné," komentoval výsledek českého Fordu jeho generální ředitel Vladimír Vošický. "Stále se nám daří držet proti loňsku dvojciferný růst prodejů – a k tomu nám patří i pozice nejúspěšnějšího importéra. To je mnohem víc, než jsme pro letošní rok očekávali, a motivuje nás to k dalšímu výraznému zvýšení prodejů v měsíci září!"

Podíl osobních a užitkových vozů se může lišit od statistik SDA.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 74 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků