Ford si nevzal dovolenou: výsledky za srpen 2004

Praha, 8. září 2004 – Dobrý prodejní výsledek za měsíc srpen znamenal pro český Ford další upevnění jeho pozice jedničky mezi automobilovými importéry v ČR, kteří reportují své prodejní výsledky v souladu s pravidly SDA a zahrnují do statistik jen vozy prodané a předané v České republice.

V srpnu, který bývá kvůli době prázdnin a dovolených prodejně tradičně slabší, tu Ford prodal celkem 649 nových aut a za prvních osm měsíců pak celkem 6900 osobních a užitkových vozů. Tento výsledek znamená ve srovnání s prvními osmi měsíci roku 2003 zlepšení o více než 11 % a to i přes to, že celkový trh novými vozy byl v ČR ve stejném období slabší než loni.

Nejprodávanějším Fordem v ČR je stále atraktivní model Focus s 1762 prodanými auty. Druhé místo patří kompaktnímu rodinnému vozu Ford Fiesta (1591), třetí je pak Ford Mondeo s 946 prodanými vozy. Stále stoupající tendenci vykazují i prodejní čísla nejnovějšího Fordu na českém trhu, kompaktního minivanu Focus  C-Max, jenž letos zatím našel 433 zákazníků.

Mezi užitkovými vozy byl v ČR tradičně největší zájem o model Transit s 1365 prodanými vozy a menší Transit Connect (244). Kromě toho bylo dalších 268 Transitů a Connectů zaregistrováno jako osobní vozy.

"I přes prázdninové období byly naše prodeje v srpnu velmi slušné," komentoval výsledek českého Fordu jeho generální ředitel Vladimír Vošický. "Stále se nám daří držet proti loňsku dvojciferný růst prodejů – a k tomu nám patří i pozice nejúspěšnějšího importéra. To je mnohem víc, než jsme pro letošní rok očekávali, a motivuje nás to k dalšímu výraznému zvýšení prodejů v měsíci září!"

Podíl osobních a užitkových vozů se může lišit od statistik SDA.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků