Ford si nevzal dovolenou: výsledky za srpen 2004

Praha, 8. září 2004 – Dobrý prodejní výsledek za měsíc srpen znamenal pro český Ford další upevnění jeho pozice jedničky mezi automobilovými importéry v ČR, kteří reportují své prodejní výsledky v souladu s pravidly SDA a zahrnují do statistik jen vozy prodané a předané v České republice.

V srpnu, který bývá kvůli době prázdnin a dovolených prodejně tradičně slabší, tu Ford prodal celkem 649 nových aut a za prvních osm měsíců pak celkem 6900 osobních a užitkových vozů. Tento výsledek znamená ve srovnání s prvními osmi měsíci roku 2003 zlepšení o více než 11 % a to i přes to, že celkový trh novými vozy byl v ČR ve stejném období slabší než loni.

Nejprodávanějším Fordem v ČR je stále atraktivní model Focus s 1762 prodanými auty. Druhé místo patří kompaktnímu rodinnému vozu Ford Fiesta (1591), třetí je pak Ford Mondeo s 946 prodanými vozy. Stále stoupající tendenci vykazují i prodejní čísla nejnovějšího Fordu na českém trhu, kompaktního minivanu Focus  C-Max, jenž letos zatím našel 433 zákazníků.

Mezi užitkovými vozy byl v ČR tradičně největší zájem o model Transit s 1365 prodanými vozy a menší Transit Connect (244). Kromě toho bylo dalších 268 Transitů a Connectů zaregistrováno jako osobní vozy.

"I přes prázdninové období byly naše prodeje v srpnu velmi slušné," komentoval výsledek českého Fordu jeho generální ředitel Vladimír Vošický. "Stále se nám daří držet proti loňsku dvojciferný růst prodejů – a k tomu nám patří i pozice nejúspěšnějšího importéra. To je mnohem víc, než jsme pro letošní rok očekávali, a motivuje nás to k dalšímu výraznému zvýšení prodejů v měsíci září!"

Podíl osobních a užitkových vozů se může lišit od statistik SDA.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků