Ford si nevzal dovolenou: výsledky za srpen 2004

Praha, 8. září 2004 – Dobrý prodejní výsledek za měsíc srpen znamenal pro český Ford další upevnění jeho pozice jedničky mezi automobilovými importéry v ČR, kteří reportují své prodejní výsledky v souladu s pravidly SDA a zahrnují do statistik jen vozy prodané a předané v České republice.

V srpnu, který bývá kvůli době prázdnin a dovolených prodejně tradičně slabší, tu Ford prodal celkem 649 nových aut a za prvních osm měsíců pak celkem 6900 osobních a užitkových vozů. Tento výsledek znamená ve srovnání s prvními osmi měsíci roku 2003 zlepšení o více než 11 % a to i přes to, že celkový trh novými vozy byl v ČR ve stejném období slabší než loni.

Nejprodávanějším Fordem v ČR je stále atraktivní model Focus s 1762 prodanými auty. Druhé místo patří kompaktnímu rodinnému vozu Ford Fiesta (1591), třetí je pak Ford Mondeo s 946 prodanými vozy. Stále stoupající tendenci vykazují i prodejní čísla nejnovějšího Fordu na českém trhu, kompaktního minivanu Focus  C-Max, jenž letos zatím našel 433 zákazníků.

Mezi užitkovými vozy byl v ČR tradičně největší zájem o model Transit s 1365 prodanými vozy a menší Transit Connect (244). Kromě toho bylo dalších 268 Transitů a Connectů zaregistrováno jako osobní vozy.

"I přes prázdninové období byly naše prodeje v srpnu velmi slušné," komentoval výsledek českého Fordu jeho generální ředitel Vladimír Vošický. "Stále se nám daří držet proti loňsku dvojciferný růst prodejů – a k tomu nám patří i pozice nejúspěšnějšího importéra. To je mnohem víc, než jsme pro letošní rok očekávali, a motivuje nás to k dalšímu výraznému zvýšení prodejů v měsíci září!"

Podíl osobních a užitkových vozů se může lišit od statistik SDA.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků