Ford Shelby GT500KR: štědřejší nadílka pro příští rok

Kdo si dělal zálusk na Shelby GT500KR s výkonem 540 koní, který byl postaven ke 40. výročí těchto legendárních vozů, může mít radost. Ford se totiž rozhodnul, že pro příští rok postaví dalších 746 vozů, z toho 175 se dostane i mimo domácí Ameriku.

Pod kapotou zůstane kompresorem přeplňovaný 5,4-litrový osmiválec o výkonu 540 koní. Sekunduje mu šestistupňová manuální převodovka a zadní diferenciál s omezenou svorností. Úpravám oproti standardním verzím se nevyhnul ani podvozek a vyšším výkonům musely být přizpůsobené také brzdy.

Součástí vozu bude kromě jiného kapota vyrobena z uhlíkových vláken, což se pozitivně projeví na rozložení hmotnosti. Základem Shelby GT500KR je model GT500, který z domácí továrně v Michiganu putuje k Shelby Automobile do Las Vegas, kde se podrobí již zmiňovaným úpravám.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford Shelby GT500KR

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků