Ford Shelby GR-1: další Musclecar z Ameriky

Ford konečně odhalil pečlivě utajovanou studii vozu GR-1. Vůz vznikl ve spolupráci s týmem Shelby. Tahle dvojice má už na svědomí rozporuplný koncept vozu Shelby Cobra, představený na detroidském autosalonu začátkem roku 2004.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Pro srovnání: Ford Shelby Cobra (koncept) a Ford GT

GR-1 má základ v supersportovním Fordu GT, dvousedadlový sporťák s karoserií ve tvaru kapky pro co nejlepší aerodynamiku, mohutný nasávací otvor v masce, velká kola na discích z lehkých slitin, světlomety a mlhovky z LED diod, dravý design.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Délka vozu je 4413 mm, šířka 1834 mm a výška pouhých 1168 mm. Rozvor náprav je 2540 mm. Shelby GR-1 je osazen desetiválcem o objemu 6,4 litrů z mateřské automobilky Ford. Při 6750 ot./min. dosáhne tato vysokoobjemová jednotka výkonu 605 koní a maximální kroutící moment 680 Nm nastane v 5550 ot./min. Síla stroje se přenáší na zadní nápravu pomocí šestistupňové převodovky. Devatenáctipalcová kola mají pneumatiky o rozměrech 275/40 vpředu, zadní 345/35.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Otázkou však zůstává, zda se tento koncept dostane do sériové výroby a zda najde své zákazníky, když už je teď na trhu Ford GT.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků